V kruhu indiánských zvířecích znamení se v měsíci dubnu čas posunul do období bobra. Bobr, který vládne od 20. 4. – 20. 5. je ovlivněn racionálním přístupem, stabilitou, řádem a cílevědomostí. Východní vítr, který ovládá toto vzrůstem malé pracovité zvířátko, přináší do jejich povahy také intuici a učenlivost. Bobři milují jistotu a bezpečí.

Stojí pevně na zemi, jsou to typičtí realisti, mistři praktického života a většinou i moudří lidé. Člověk narozený v totemu bobra si cílevědomě buduje kvalitní hnízdečko, které stojí na pevných základech, není jen tak vidět a bobrpřístup do něj mají přístup pouze pozvaní. Jsou neustále v pohybu. Mají jasný plán a budoucnost si umějí dobře naplánovat. Krok po kroku jdou za svým cílem, zvládají metu za metou - vše musí stát na pevných základech. Nekonečná aktivita a mravenčí práce se jim vyplácí. Po čase už to není neviditelná nora, kde bobr přebývá, ale stává se z ní honosná vila a posléze palác, který je neustále rozšiřován, vylepšován.

Díky své šetrnosti, pracovitosti a praktičnosti bývají bobři dobře zajištěni pro život. S prostředky umějí nakládat účelně. Pelíšek těchto jedinců pak může skrývat nejeden poklad. Jen ať si přijde s prosíkem ten, který se bobrovi celou dobu vysmíval! Bobři bývají i velkomyslní, ale nic vám nedají zadarmo. Přijď, přilož ruku k dílu, a já se ti odměním... říkají.

Jejich život však většinou nebývá tak růžový, jak si původně představovali. Pro malé věci občas přehlédnou ty velké. Upínají se na svůj předem stanovený plán, puntičkářsky plní každou stanovenou podmínku a často si nevšimnou přicházející příležitosti. Jednoduše proto, že nebyla v jejich plánu. Nejspíše je to proto, že věnovali tolik úsilí vytvoření plánu, že je jim pak líto od něj upustit a vrhnout se na jiný, třebas lepší. Možná mají i strach cokoliv změnit. Neustále totiž myslí na zadní vrátka a neumějí riskovat - lepší vrabec v hrsti než holub na střeše. :-) Ono je to také mnohem pohodlnější, že?

Pohodlnost a pasivitu vidíme u těch, kteří jsou na bezpečí svého domova a svého hnízda závislí někdy až příliš. Z jistého úhlu pohledu to může vypadat, že si některé vlastnosti trochu protiřečí, ale jsou to jen různé strany jedné mince. Mezi bobry rozeznáváme bobry workoholiky a bobry pecivály. Jistotu a bezpečí ale chtějí mít oba typy ovšem každý po svém.

Podobně přistupují i k lásce a partnerství. Hlavně pomalu a nic neuspěchat. Nejdříve kvalitní základy, a pak můžeme jít dál. Bobři jsou schopni zajistit rodinné zázemí a na svět se dívají přes konzervativní a materialistické brýle. Možná je něco mezi nebem a zemí, ale oni to většinou nevidí. Možná se o něco okrádají, možná mají pravdu - to už musí zjistit každý sám. Takže rada pro bobry pecivály - naučte se být v pravý čas flexibilní, překonejte pohodlnost, občas neuškodí dělat věci jinak, než jste zvyklí! A rada pro bobry workoholiky? Vy byste se měli naučit odpočívat a čas od času si i vyhodit z kopýtka - jen tak, pro radost ze života. :-)

A k životu přistupujte s nadhledem. Nejen prací živ je člověk.

Čtěte také:

Reklama