obrazek.png

Stále se učí, a to v přirozeném prostředí vrstevníků
Citové vazby na dítě jsou často velmi silné, a je tak logické, že rodič prožívá strach, zda bude o jeho dítě co nejlépe postaráno, když poprvé doprovází své dítě na cestě do školky. Překonat však svůj strach a dovolit dítěti postoupit do další úrovně jeho života je nesmírně důležité. Dítě se najednou ze světa dospělých ocitá v přirozeném prostředí, v prostředí svých vrstevníků. S nimi bude trávit velmi důležitou část svého života, a proto je klíčové vytvořit mu takto podmínky pro osobní růst. Toto prostředí mu navíc dospělí nejsou nikdy schopni jiným způsobem poskytnout.

Budování individuality
Ve školce si také dítě postupně naučí určit své vlastní hranice. Najde si podobně naladěné kamarády a začne si budovat svou vlastní osobnost. Rodiče ho již nijak  nemohou ovlivňovat, vědí, že různé situace zvládne samo. Dítě si v novém prostředí najde své přirozené místo a také způsob, jak být v kolektivu šťastné. I když možná bude trvat, než se s prvními životními výzvami dítě srovná, prochází důležitým obdobím, ze kterého vyjde jako silný jedinec.

Kolektiv není dobré opouštět
Když jednou změna nastane, je potřeba, aby byla pravidelná. Dítě zjistí, že má týden jistý řád, a to mu pomůže se zorientovat. Proto není dobré, když bude kolektiv vrstevníků opouštět na delší dobu. Vznikají přátelství, nové výzvy, a rovesníci se neustále posouvají dál a dál. Je potřeba, abychom zajistili svému dítěti co možná nejlepší podmínky pro jeho imunitní systém, aby novou výzvu zvládlo. Dětská imunita se buduje postupně, a je dobré ji, obzvláště v chladných měsících, podpořit. Dětský kolektiv je pro stále křehkou obranyschopnost dítěte velkou zkouškou.

Doplňky stravy pro nejmenší
Abyste upevnili imunitní systém nejmenších dětí, je dobré začít ještě dříve, než se první nachlazení objeví. Například Terezia Baby Imun je sirup s pečlivě vybranými přírodními surovinami, který podporuje imunitu již těch nejmenších dětí. Hlíva ústřičná a rakytník řešetlákový se postarají o to, aby i ti nejmladší měli možnost svou imunitu nastartovat.

Vitamíny a minerály jsou důležitým stavebním prvkem imunity
Dostatek vitamínů a minerálů je další stavební jednotkou pro odolný organismus. Vitamíny na imunitu pro děti by měly být samozřejmostí zejména v chladných měsících, kdy je nedostatek přirozeného přísunu vitamínů ze stravy a slunce. Vitamín D pozitivně ovlivňuje nejen imunitu, ale také správnou stavbu kostí a zubů. Zinek zase kromě pozitivního vlivu na obranyschopnost dokáže zajistit zdravou kůži, vlasy a nehty. Pro děti se nabízí například možnost dopřát jim vyvážený poměr vitamínů a minerálů v podobě vitamínových bonbónů, které jim chutnají.

Probiotika a betaglukany
O důležitosti probiotik po léčbě antibiotik zřejmě víte. Možná jste ale netušili, že tyto živé organismy dokážou významně prospět také celkovému imunitnímu systému. Je to dáno jejich vlastností, kdy zabraňují škodlivým patogenům, aby se usazovaly ve střevech. Betaglukany jsou zase přírodní výtažky z prospěšných hub, jako je hlíva ústřičná nebo reishi. Ve formě sirupu tak dítě dostává výraznou vzpruhu pro odolnost tenkého střeva.

Dětský kolektiv je pro formování osobnosti a samostatnosti našich dětí nezbytný. Klidný přístup, dostatek času na adaptaci a pevná imunita pomůže vašemu dítěti překonat první měsíce v novém prostředí.
 

Reklama