Imitace betonu patří aktuálně mezi nejžádanější moderní povrchovou úpravu vyhledávanou nejen architekty a interiérovými designéry. Na spoustu z nás může interiér, který je inspirován starými továrními halami, působit nedokončeně. V tom ale spočívá hlavní myšlenka a kouzlo betonové stěrky. Doba, kdy se stěrka objevovala pouze v technických místnostech a skladech, je dávno ta tam. Místo toho, abychom s její pomocí schovávali nedokonalosti a křivé konstrukce, ji aplikujeme na zdech v těch nejoblíbenějších a nejreprezentativnějších místnostech v domě, jako jsou obývací pokoje a předsíně.
5c8904118b29bobrazek.png

Dokážete to i vy, jednoduše a bez zbytečně vysokých nákladů

Aplikace produktu Primalex BETON EFEKT je snadná a zvládne ji každý bez zbytečně vysokých nákladů. Barvu stačí po zakoupení pouze řádně promíchat. Odpadá tak potřeba ředění a dobarvování požadovaného odstínu, což bývá v domácích podmínkách často velice náročné. Odborníci v síti Dům barev jsou schopni barvu natónovat pomocí pigmentů až do 5 tisíc odstínů. Není nutné se tak rozhodovat jen mezi odstíny šedé, ačkoli se jedná o barvu nejpopulárnější.
5c89048dda5a8obrazek.png

„Vždy pro nejútulnější efekt doporučuji betonovou stěrku jen na jednu stěnu. Jedná se o poměrně výrazný prvek v interiéru a vyplatí se ho aplikovat právě v jedné části dané místnosti – třeba za televizí, nebo naopak za sedací soupravou,“ radí designérka Alexandra Dýcková. Na takovou proměnu interiéru vám vystačí jeden kbelík s objemem 10 l. Výsledná změna bude markantní, avšak rozpočet nezatíží. Interiér je poté možno doladit dekoracemi s betonovým vzhledem.
5c89049ac5b49obrazek.png

Při samotné aplikaci lze s materiálem pracovat vždy tak trochu po svém. Techniku a rukopis má každý trochu jiný, výsledek bude pokaždé jedinečný. Povrch vždy musí být suchý a zbavený prachu a jiných nečistot. Před samotnou aplikací je dobré podklad pro sjednocení nasákavosti penetrovat. Níže naleznete tři druhy efektů, které jsou aplikačně velmi jednoduché, ale zároveň velice atraktivní.
5c8904d3c5c26obrazek.png5c89053d310f5obrazek.png

Doporučená maloobchodní cena je 2 026 – 2 060 Kč / 10 l dle vybraného odstínu. Obsah vystačí na 12-17 m2 podle zvoleného efektu.

Efekt hrubého industriálního betonu

Primalex BETON EFEKT aplikujte na připravenou stěnu pomocí benátského hladítka v silnější vrstvě. Hladítkem vytahujte do hrubší struktury. Poté lehce stáhněte a uhlaďte hrubou plochu opět hladítkem. Vznikne tak celistvá plocha s jemnými krátery.

Efekt taženého pohledového betonu

Primalex BETON EFEKT nanášejte na připravenou stěnu rovnoměrně a v tenké vrstvě. Poté lehce stahujte v různých směrech do oblouků. Tímto jednoduše docílíte přirozené betonové struktury. Aplikaci a stahování provádějte postupně tak, aby na sebe plochy vzájemně navazovaly a barva nestačila zaschnout.

Efekt kvádrového reliéfního zdiva

V případě aplikace pouze jedné vrstvy doporučujeme nejprve Primalex akrylátový omítkový základ, aby nedošlo k prodření materiálu na původní nátěr. Velikost kvádrů si pro lepší představu klidně načrtněte na stěnu. Po aplikaci tahy tužkou nebudou viditelné. Rysky si lze protáhnout až na zakrývací pásku, kterou jsme si plochu oblepili. Vzniknou tím body, které pak při finálním tvoření spár poslouží jako spojovací. K aplikaci použijte opět benátské hladítko a Primalex BETON EFEKT nanášejte rovnoměrně v silnější vrstvě. Při vytváření spár se vám bude lépe pracovat ve dvou. Pomocí plochého šroubováku nebo slabé špachtle vytlačujte spáry do lehce zavadlé barvy. Využívejte vodováhu a body, které jste si dopředu vyznačili. Přebytečný materiál ze spáry po zaschnutí lze mechanicky odstranit pouze setřením ruky.

Více na PRIMALEX.CZ
5c8904e52b188obrazek.png

Reklama