imelda.jpg

Foto: Profimedia

V seriálu Koruna, který si získal velký úspěch diváků i kritiků, se v nadcházejících dvou řadách objeví v roli královny Alžběty II. šestašedesátiletá britská herečka Imelda Staunton, kterou si většina diváků pamatuje především jako Dolores Jane Umbridgeovou ze série filmů o Harrym Potterovi.

„Od samého začátku se na Korunu ráda dívám," řekla herečka dle magazínu Hollywood Reporter, když bylo její obsazení v lednu 2020 potvrzeno. „Jako pro herce pro mě byla radost sledovat, jak Claire Foy i Olivia Colman přinesly do scénářů Petera Morgana něco zvláštního a jedinečného,“ pokračovala. „Jsem opravdu poctěna, že se mohu připojit k tak výjimečnému tvůrčímu týmu a dotáhnout Korunu k závěru.“

FotoJetrrr.jpg

Foto: Profimedia

Nyní je natáčení Koruny v plném proudu. Imelda Staunton královnu ztvárnila ve scéně, která ukazuje Alžbětu II. v roce 1994 v Camberwellu v Anglii, kde slavnostně otevírala moskevskou školu. Herečka byla oblečená stejně jako britská panovnice před 28 lety v modrém kabátě, slušivém klobouku a černých rukavicích. Nechyběla ani perlová brož.

Pátá řada dramatu od Netflixu se zaměřuje na bouřlivé události, kterými královna procházela během devadesátých let, včetně požáru hradu Windsor, rozvodů prince Charlese, prince Andrewa a princezny Anne a smrti princezny Diany.

Na premiéru 5. řady seriálu Koruna si budeme muset počkat do listopadu letošního roku.

FotoJdet-1-.jpg

Foto: Profimedia

 
Zdroje: Town And Country Magazine, Hollywood Reporter, Daily Mail