Téměř každý malý kluk totiž touží po tom zažít něco nevšedního, ale zároveň „ze života“. Společnost Fisher-Price fisherpředstavuje novou řadu hraček s názvem Imaginext, která právě tyto klučičí touhy může uspokojit. Policejní vrtulník, hasičský vůz, letadla nebo dokonce plně vybavená letadlová loď zaujme malé kluky nejen svým atraktivnímvzhledem, ale především svými vlastnostmi. Kromě mnoha mechanických funkcí, které podporují rozvoj motoriky dětí předškolního věku, najdeme u každé hračky nebo u souboru hraček příběh. Dítě, které si s hračkou hraje, je tak motivované vytvářet a vymýšlet různé události, učí se reagovat na různé situace a upevňuje si svůj postoj k tomu, co je na světě správné, dobré a důležité. Například veliký policejní vrtulník obsahuje mimo jiné také záchranářské lano s navijákem, terénní čtyřkolku a partu záchranářů. Dítě tedy může jednak zjišťovat, k čemu je takový vrtulník dobrý, jednak samo modeluje krizové situace, o kterých se denně v médiích mluví a do kterých se může možná jednou i samo dostat a učí se na ně reagovat.

fisherKromě tématu policie a záchranářství nabízí řada Imaginext Modern City také další pracovní vozy a stroje, které pomáhají lidem při těžké práci. Nákladní automobily, hasičské vozy a další jednotlivé hračky lze mezi sebou kombinovat a vzájemně doplňovat. Postavičky lze posadit stejně dobře na motocykl, na čtyřkolku nebo třeba do vrtulníku. Postupem času si tak může dítě poskládat celý záchranný systém, v němž bude mít jeho fantazie hlavní roli. Hračky Imaginext Modern City názorně ukazují dětem, jak lze využívat stroje jako pomocníky v krizových situacích.

Jednou z největších sestav Imaginext Sky Racers je letadlová loď, která slouží k tréninku závodních letců. Na obrovské lodi nechybí startovací a přistávací plocha, letadla, helmy, vlajky, jeřáb, výtah a další funkční doplňky.

fisherHračky Imaginext navíc vyžadují po dítěti vždy nějakou motorickou dovednost. Děti musí přijít na to, jak otevřít dveře, jak navinout lano, jak převléci postavičkám výzbroj, jak uvést výtah do pohybu a další mechanismy. Nejedná se tedy o pouhé zmáčknutí správného tlačítka s funkcí. Přicházet na to, jak věci na světě fungují, představuje pro zvídavého předškoláka nepředstavitelnou zábavu stejně jako vymýšlení si příběhů, v nichž nejednou právě oni hrají hlavní hrdiny.

Také pro rodiče má pozorování dětí při takové hře obrovský význam. Mohou totiž u svých dětí objevit spoustu povahových vlastností i sociálních dovedností. Právě při hře můžeme už v raném věku vypozorovat, které z dětí je například bojácné, které má naopak bojového ducha, kdo má řídící schopnosti a kdo naopak potřebuje systematické zadání pro správné zvládnutí nějakého úkolu, kdo je schopný dobře komunikovat ve skupině a kdo je naopak samotář.

Hračky Imaginext představují novou originální řadu kvalitních hraček, které porostou s vaším předškolákem až do doby, kdy je bude muset vyměnit za školní pomůcky. Promyšlenost hraček a kvalitní, téměř nerozbitný materiál, je pro hračky Imaginext samozřejmostí, stejně jako pro ostatní hračky značky Fisher-Price.

Reklama