Třiačtyřicetiletá zpěvačka Ilona Csáková je dvojnásobnou maminkou synů Daniela (4) a Dominika (1,5). Její děti hrají v jejím životě hlavní roli, kvůli rodinnému životu opustila před lety hlavní město i kariéru a usadila se v Brně. A z koho mají její potomci v rodině největší respekt? A čím ji dokážou vytočit? Bývalá zpěvačka kapely Laura a její tygři nám poskytla krátký rozhovor.

Ilona Csáková
Maminka dvou dětí Ilona Csáková.

Kariéru jste tak trochu pověsila na hřebík. Mateřství si stále užíváte?
No, jejda. Zbožňuju mé děti. Jsou to moji andílci, a nic bych za ně a celou mojí rodinu nevyměnila. Čekala jsem na ně dost dlouho.

Jaké dělá mladší syn Dominik pokroky?
Dělá vše jako rok a půl staré dítě. Začal hezky povídat a opakovat slova. Prozpěvuje si a tančí. Je doslova k sežrání, ale podstatné je, že je zdravý a má se k světu.

Jaký je starší syn brácha? Jaký mají vztah?
Daniel má Dominika rád, ale nerad se s ním dělí o jeho hračky.

Co vás se syny nejvíc baví podnikat?
Baví mě s nimi úplně všechno. Hrát si, číst si, mazlit se i řádit v posteli před spaním. To zbožňuje Daniel, i když nevím, jestli je to úplně zklidňující metoda. Ale co, jsme v tu chvíli veselí a šťastní, a o to jde.

Kdo u vás čte dětem pohádky na dobrou noc?
Všichni a podle toho, kdo zrovna uspává a hlídá.

Ilona Csáková
Sympatická brunetka je stále sexy.

Mají vás děti omotané kolem prstu?
To neumím posoudit, ale tchyně má u kluků větší respekt než já, a to se říká, že babičky jsou měkčí. Je pravda, že jsem asi benevolentnější. Když já si ale nemůžu pomoct. Až bude třeba, tak třeba přitvrdím.

Čím vás dokážou děti vytočit? Už jste je někdy plácla?
Plácnutí, jako napomenutí, je myslím si v pořádku i jako výchovný element, ale přehnaně násilné, fyzické tresty na dětech to je strašný. Takový člověk by děti neměl mít.

Kdyby to šlo nějak zařídit, co byste chtěla mít ze svých dětí?
Plastického, estetického chirurga (směje se). Trochu humoru neuškodí, že? Ale opravdu bych si přála, aby dělali takovou profesi, která je bude bavit a naplňovat. To je jeden z klíčů jak být šťastný.

Když potřebujete s dětmi poradit, na koho se obrátíte?
Tak různě. Na mamku, sestřenici, tchyni, kámošky, záleží, v čem potřebuji poradit.

Ilona Csáková
Zpěvačka Ilona Csáková se synem Danielem a mladším Dominikem (vlevo).

Po Novém roce jste se napilno vrhla do práce. Na čem teď pracujete, jaké máte pracovní plány?
Začala plesová sezona, takže mám vystoupení každý víkend i pátky.

Stýskalo se vám po práci?
Já jsem v podstatě nikdy pracovat na delší dobu než na půl roku nepřestala, takže jsem si ani stýskat vlastně nestihla.

Žijete v Brně, nebojíte se, že tak přicházíte o práci?
Má profese spočívá v tom, že pendluju po republice křížem krážem a v době mobilů a mailů je to jedno, na kterém konci republiky žijete. Když mají pořadatelé o vás zájem, je jim jedno, jestli přiletíte třeba z Marsu.

Ilona Csáková
Zpěvačka se svou kamarádkou Anetou Stolzovou, zakladatelkou projektu Spokojené děti.

Spolupracujete s charitou?
Jsem patronkou celonárodního neziskového projektu Spokojené děti, který založila má letitá kamarádka Aneta Stolzová, která má šestiletou holčičku s genetickým postižením. Smyslem projektu je přinášet denně rodinám handicapovaných dětí informace, rady, tipy, zajímavosti, apod. Tento projekt oslaví 8. března své první narozeniny a jsem hrdá na to, že jako patronka jsem mohla vstoupit do projektu, který je potřebný, užitečný a který rodinám postižených dětí přináší morální podporu a pochopení.

Foto: Lenka Hatašová

Reklama