Po rozvodu rodiče většinou svedou o své děti nelítostný boj. Jen málokterý pár se dokáže rozumně dohodnout tak, aby potomek nesl celou záležitost co možná nejlépe. Jenže občas dojde na opačný extrém, tak jako v příběhu Ilony (45).

„S Liborem jsme se rozvedli, protože se bláznivě zamiloval. Do dvacetileté holky! Nic neobvyklého, i když mi nějaký čas trvalo, než jsem se s tím vyrovnala. Ale nejsem ten typ ženy, která by se chlapovi mstila přes děti. Neměla jsem proto sebemenší problém, aby si bral našeho jedenáctiletého syna Míru každý druhý víkend. A manžel také souhlasil,“ vypráví o téměř idylickém rozchodu. Jenže dohoda nefungovala dlouho.

son

„Syna si vzal za ty dva roky k sobě na víkend jen třikrát, hned na začátku. Pak už ho vyvezl maximálně na výlet a jen se vymlouval. Na práci, výlety, přítelkyni, která se učí na zkoušky. I když, tohle jediné asi výmluva nebyla. Bylo mi od začátku jasné, že se tomu jeho zajícovi nebude líbit vychovávat puberťáka. A náš syn to hrozně těžce nese,“ svěřuje se Ilona. Jenže místo aby Mirek na svého otce zanevřel, viní z jeho nezájmu svou matku. Myslí si, že to ona nechce, aby byl s otcem příliš často.

„Chyba byla, že jsem od začátku jeho otce omlouvala. Že je příliš zaneprázdněný a mrzí ho to. Nechtěla jsem, aby měl pocit, že o něj nemá zájem. Vím, jak k němu vždycky vzhlížel. Ale obrátilo se to proti mně. Jednou, když stál sbalený v chodbě a čekal na tátu, kterému to tradičně opět „nevyšlo“, vybuchl. Prý za všechno můžu já, protože táta jen nechce, abych tu zůstávala přes víkend sama. Byla jsem jako opařená,“ říká Ilona, která se v zápětí dověděla, že se na ni její bývalý vymlouvá často.

„Tlačí synovi do hlavy, že se o mě musí starat, protože zůstal jediný chlap v domácnosti. Že prý jsem nešťastná, když odjede k tátovi. A proto ho prý k sobě nebere. Neměla jsem sílu říct mu, že je to celé nesmysl a že ho nejspíš doma mít nechce, nejspíše kvůli nové přítelkyni. Hned jsem Liborovi volala, ale ten všechno popřel,“ popisuje.

Se synem si sice promluvila, ale tak docela otevřená nebyla. „Přece mu neřeknu, že na něj jeho táta kašle a zajímá ho jen nová ženská. Nemám to srdce. Raději počkám, až na to přijde časem sám,“ dodává Ilona.

Čtěte také:

Reklama