64e4a5e48c7e9obrazek.png
Foto: Shutterstock

Blair Waldorf (Super drbna)

Během šesti sezón (vysílaných od roku 2007 do roku 2012) tohoto amerického televizního seriálu pro teenagery se jedna z hlavních postav - Blair Waldorf stihla obléci do svatebních šatů hned dvakrát.

Poprvé zazářila jako nevěsta v páté sezóně na svatbě s monackým princem Louisem, kterého hrál Hugo Becker. Ačkoli byla tato svatba plná dramatu a chaosu, divačky byly jistě rády, že se mohly pokochat pohledem na krásné klasické bílé šaty bez ramínek z dílny Very Wang, které byly ozvláštněné o detail velké tylové mašle a doplněné princeznovským diadémem.

Blair-1.jpg

Pak přišla šestá sezóna a všichni s úžasem v očích sledovali mistrovské dílo v podobě krajkových blankytně modrých svatebních šatů s dlouhým rukávem, posetých výšivkami květů a drobnými krystalky. Za tímto skvostem stojí módní návrhář Elie Saab a Blair si je oblékla na dlouho očekávanou svatbu s Chuckem Bassem (Ed Westwick).

Charlotte York Goldenblatt (Sex ve městě)

Když se zmíní svatební šaty v souvislosti s oblíbeným seriálem Sex ve městě, asi se většině z nás vybaví model ikonických šatů, které si oblékla Carrie při prvním pokusu vdát se za pana Božského. Tyto šaty však hlavní postavě příliš štěstí nepřinesly, a tak bychom raději zmínili model jednoduchých svatebních šatů s vintage nádechem, které na svou svatbu s rozvodovým právníkem Harrym Goldenblattem oblékla další ze čtyř hlavních protagonistek – Charlotte. Půvabné šaty značky Badgley Mischka byly doplněné jednoduchým závojem zakrývajícím ramena a účesem à la padesátá léta.

Liv a Emma (Válka nevěst)

O tom, jakou neplechu v životě vdavekchtivých kamarádek dokáže udělat svatba v tentýž den, vypráví komedie s názvem Válka nevěst, kde si dvě hlavní role zahrály Anne Hathaway a Kate Hudson. Kate ztvárnila roli úspěšné a cílevědomé Liv, která na svou vytouženou svatbu oblékla šaty, které ocení především milovnice princeznovského a honosného stylu. Šaty oplývající tylem a zvýrazňující pas pomocí stuhy v kontrastní barvě pocházejí opět z dílny Vera Wang a Liv je ve filmu doplnila o dlouhý závoj.

valka-nevest.jpg
Zdroj foto: Photo © Fox 2000 Pictures

Postava Emmy, obětavé, a tak trochu zakřiknuté (alespoň ze začátku) učitelky, na druhou stranu oblékla šaty velice elegantní, ve stylu mořské panny a v odstínu champagne. Kdo by to byl řekl, že takto rozdílné šaty pocházejí z pod rukou stejné módní návrhářky jako šaty Liv?

Robin Scherbatsky (Jak jsem poznal vaši matku)

Ačkoli se asi nejedná o jedny z nejikoničtějších seriálových šatů všech dob, musím přiznat, že mě osobně v nich Robin (Cobie Smulders) naprosto vyrazila dech. V deváté sérii u příležitosti svatby s Barneym Stinsonem oblékla dokonale padnoucí šaty se sukní střihu mořské panny a s poloprůhlednými tříčtvrtečními rukávy. Pro zdůraznění siluety byly svatební šaty Monique Lhuillier v pase přepásané křišťálovým páskem. Ačkoli nejsem vyznavačkou tylu, zde je poměr tyl/hedvábí příjemně vyvážen a šaty působí elegantně a smyslně zároveň.

Zdroj info: instyleweddedwonderland, nssgcluballwomenstalk, csfd, wikipedia

Čtěte také: 

Reklama