audre.jpg
Foto: Profimedia

Růžové šaty z hedvábné saténové organzy, jejichž autorem je Hubert de Givenchy, jsou ozdobeny flitry, korálky a aplikacemi se zlatými střapci. Oblíbená herečka Audrey Hepburnová tento ikonický model nosila, když hrála Holly Golightly ve Snídani u Tiffanyho.

Givenchy šaty původně vytvořil v černé barvě pro svou kolekci podzim/zima 1960. Ovšem když v nich Audrey na portrétu viděla Lee Radziwilla, požádala Givenchyho, aby vytvořil růžovou verzi a změnil výstřih.

FotoJetert.jpg
Foto: Profimedia

Ve filmu Snídaně u Tiffanyho mají šaty silný význam a očekává se, že se v nadcházející aukci prodají za 200 000 až 300 000 dolarů (4,5 až 6,5 milionu). V rámci třídenní aukce si mohou fajnšmekři zakoupit také předměty z designového šatníku Audrey, zesnulé princezny Diany nebo herečky Grace Kelly. Aukce s názvem Legends: Hollywood & Royal bude mít k dispozici také položky z filmů jako Star Wars a Vetřelec.

FotoJetsf.jpgFoto: Profimedia

Mezi troje šaty princezny Diany, které budou v aukci, patří také červené hedvábné šaty Bruce Oldfielda, které měla na sobě dvakrát, poprvé na londýnské premiéře Když Harry potkal Sally v roce 1989. A o dva roky později v Londýně na premiéře komedie Žhavé výstřely.

FotoJetert-1-.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: wwd, India Today

Reklama