Mama Mia – Ostrov Skopelos

64f1b9cd9a280obrazek.png
Foto: Shutterstock

Nádherné řecké scenérie jsou bezpochyby jedním z největších triumfů (hned vedle hvězdného obsazení a nesmrtelných hitů) romantického muzikálu z roku 2008. Asi nebude překvapením, že ostrov s názvem Kalokairi je pouze fiktivní a vytvořený byl pouze pro potřeby filmu a že tedy samozřejmě ani neexistuje žádná Villa Donna. Většina řeckých scenérií byla natočena na ostrově Skopelos, jednom z ostrovů Sporady.

Hobit a Pán prstenů – Nový Zéland

64f1bac675260obrazek.png
Foto: Shutterstock

Předlohou filmů jsou fantasy knihy britského spisovatele J. R. R. Tolkiena a filmaři pro jejich natáčení zvolili překrásné lokality Nového Zélandu. Konkrétně Hobitín byl vytvořen u městečka Matamata v regionu Waikato. Nachází se zde více než 44 nor zabudovaných ve svazích kopců, zahrad, živých plotů, most a vodopád.

Harry Potter – Glenfinnanský viadukt

Film, na němž mnoho z nás vyrůstalo a dospívalo společně s představiteli hlavních rolí, se natáčel na mnoha kouzelných místech, mezi kterými vyniká například Nádraží King's Cross, kde se ve filmu objevilo ikonické nádraží 9 3/4, vlakové nádraží v Goathlandu, které představovalo fiktivní stanici v Prasinkách, Gloucesterská katedrála či Oxfordská univerzita.

blobid0.png
Foto: Shutterstock

Významným místem natáčení se však stal také Glenfinnanský viadukt, který se nachází v západním Skotsku. Most má celkem 21 oblouků, přičemž každý má šíři 15 metrů. Právě kvůli scénám z Harryho Pottera se toto místo stalo významnou turistickou atrakcí.

Mad Max

Film z roku 2015, v překladu známý jako Šílený Max: Zběsilá cesta, je postapokalyptickým sci-fi thrillerem, v němž si hlavní roli Maxe zahrál Tom Hardy. Dějově se sice film odehrává v apokalypsou zpustošené Austrálii, ovšem natáčení probíhalo převážně v Namibii. Konkrétně poušť Namib, a především její červené písečné duny a rozlehlá vyprahlá krajina, vytvořila dokonalé prostředí dystopické pustiny.

64f1bcb4e787bobrazek.png
Foto: Shutterstock

Zdroj info: bigseventraveltravelandleisuremovie-locationsinviacestujeme-poznavame, wikipedia, čsfd

Čtěte také:

Reklama