Co se týče doplňků, Její Veličenstvo mělo pár kousků, bez kterých ji bylo vidět jen zřídka. Většinou šlo o klasické věci, které se daly nosit bez ohledu na éru.
 
Perly

Královna měla rozsáhlou sbírku šperků, ale žádný není ikoničtější než její perly. Byla známá tím, že nosila třípramenné perlové náhrdelníky. Má se za to, že perly považovala za součást své oficiální královské „uniformy“. Nosila je celý život. Perly jsou nestárnoucí módní doplněk, který by neměl chybět v žádné šperkovnici. A chybět zřejmě nikdy nebudou ani na módních přehlídkách značky Chanel.

profimedia-0672998286.jpg
Foto: Profimedia

Kabelka Launer London

Královna Alžběta II. byla navždy věrná své oblíbené značce kabelek Launer London. Tato luxusní společnost dodává královské rodině kožené zboží od roku 1968. Značka se rychle stala synonymem pro panovnici a její kabelky se staly ikonickým symbolem jejího královského stylu. Pro Alžbětu byla především charakteristická obdélníková kabelka v černé barvě se zlatou sponou, kterou nosila vždy na levé paži. Byla její oblíbená, protože je velká tak akorát. Je dost malá, aby nepřekážela lidem při zdravení, ale zároveň velká, aby pojala vše, co královna potřebovala.

Také jsme dříve psali: Alžběta II. miluje kabelky od českého rodáka. Dává jimi tajné signály služebnictvu

kanelak.jpg
Foto: Shutterstock
 
Šátek

Mnoho žen se obává, že jim nebude šátek slušet. Možná by ale měly hledat inspiraci u královny, protože ve svých šátcích vypadala vždycky dobře. Nosila hedvábné kousky svázané upravenou mašlí pod bradou. Vlastnila jich hodně v mnoha různých designech – od Hermès po Burberry. A nenosila je jen ve stáří. Se šátkem na hlavě byla často viděna i ve 40., 60. a 80. letech.

wewejj.jpg
Foto: Profimedia

Rukavice

Kamkoli královna šla, vždy měla v kabelce nebo na rukou pár rukavic. Ať už šlo o setkání s hodnostáři, charitativními organizacemi či s příznivci královské rodiny. Její oblíbené rukavičky vždy vyráběl luxusní módní dům Cornelia James. Kromě toho, že jde o módní doplněk, mají i ochrannou funkci. Královnu chránily před vystavením se choroboplodným zárodkům, protože si hodně s lidmi podávala ruce.

631b2bcc666c0kralovna.jpg
Foto: Shutterstock
 
Mokasíny

Myslíte si, že Gucci mokasíny, které nosí módní elita, jsou skvělé? Královna na tento typ obuvi nedala dopustit. Nosila je totiž dávno před tím, než si je oblékla kdejaká módní blogerka. Její Veličenstvo nosilo stejný styl bot více než pět desetiletí. Byly ručně vyráběny londýnskou společností Anello & Davide. Podle všeho měla na střídání ohromných deset párů najednou. Byly vyrobeny z teletiny a vytvarovány z odlitku královniny nohy pro její maximální pohodlí.

profimedia-0367110017.jpg
Foto: Profimedia
 

Zdroje: SMH, People, Vanity Fair, Town&Country, PopSugar, Express

Reklama