frida-do-textu.jpg
Foto: Profimedia

Seriál vzniká v produkci společnosti BTF Media z Miami, která je jednou z nejrychleji rostoucích španělských společností na poli filmového a dramatického umění. Pod jejich taktovkou vnikl například velmi úspěšný životopisný film Hasta que te conoci (v překladu ze španělštiny: Dokud jsem Tě nepotkal), který vypráví životní příběh Juana Gabriela – známého mexického zpěváka.

V rozhovoru pro Variety řekla praneteř Fridy Kahlo Mara Romeo Kahlo že seriál se malířku snaží zachytit tak, jak ji doposud nikdo neviděl. Cílem je prý prezentovat její pohled nejen na umění, ale především na život jako takový. „Tohle ví pouze její rodina a ti nejbližší. Ona skutečně žila svůj vlastní život,“ říká Mara. „Tento projekt umožní, aby se Frida ukázala jako žena, jejíž umění představovalo zmocnění, naději, sílu a zároveň inspiraci pro tisíce lidí napříč celým světem.“

Seriál má v plánu dotknout se všech důležitých aspektů života Fridy Kahlo a v každé epizodě se prý odhalí jedno malé a nevyřčené tajemství její osoby. „Frida byla známá svými barevnými autoportréty. Její autoportréty měly různá témata, jako je její identita, její lidské tělo a smrt. Pro mnohé byla považována za hrdinku, protože nedovolila společnosti, aby se k ní dostala; místo toho použila své boje jako svou sílu,“ říká Alfonso Duran, generální ředitel Frida Kahlo Management, společnosti, která zastupuje pozůstalost po Fridě i její rodinu. Další podrobnosti ohledně obsazení seriálu prozatím nebyly zveřejněny. 

Zdroj: VarietyHola