dianas.jpg
Foto: Profimedia

I 25 let po svém nešťastném skonu princezna Diana nadále zůstává ikonou popkultury a její módní styl je znovu a znovu připomínán, napodobován a mnoho lidí jí vzdává hold. Milovníci módy se jejího perfektního stylu zřejmě nemohou nabažit, ať už jde o nezapomenutelné černé šaty „pomsty“ nebo různé róby, které vynesla na červený koberec.

Mezi ty patří i tmavě fialové šaty z hedvábí a sametu od Victora Edelsteina, které oblékla na jedno ze svých posledních focení. Róba nyní na konci měsíce zamíří do aukce v Sotheby's.

Princezna Diana si tyto šaty – součást Edelsteinovy podzimní kolekce 1989 – oblékla dokonce několikrát. Nejvíce však upoutaly pozornost během focení na oficiální královský portrét v roce 1991, který nafotil tehdejší manžel princezny Margaret Lord Snowdon.

Dále je vynesla při focení pro Vanity Fair v roce 1997 se slavným módním fotografem Mariem Testinem, které se uskutečnilo krátce před tragickou autonehodou v Paříži, při níž zahynula.

Očekává se, že se šaty se budou prodávat až za 120 000 dolarů (cca 2,7 milionů korun). Je to poprvé za 25 let, kdy se dostaly do prodeje.

Zdroje: Instagram/Sotheby's, Forbes