5c7e64bf0e9deobrazek.png
5c7e653f1b887obrazek.pngJeště dnes vyráží její krása dech a fotografie z doby její slávy jsou stále skvělým obchodním artiklem. V dětství to ale žádná kráska nebyla! Měla tmavé vlasy, nosila brýle a rovnátka, která jí na půvabu nepřidávala. Byla si toho vědoma, a tak byla přesvědčená, že by měla být aspoň chytrá nebo zábavná. Později se ukázalo, že toho nebylo zapotřebí…

Sama v mnoha rozhovorech prohlašovala, že nechce před kamerou zestárnout. Že to ale myslí doopravdy vážně, tak tomu nikdo nevěřil! Vlastně to udělala jen jediná herečka v historii, a tou byla Greta Garbo. Ta dala vale filmu v roce 1941, kdy jí bylo pouhých 36 let.

Za to, že se BB nebo také „Bardotka“ stala herečkou, mohla tak trochu náhoda. Ona toužila po kariéře tanečnice. Je to neuvěřitelné, ale letos v září oslaví tato legendární sexbomba už 85. narozeniny!

Narodila se v roce 1934 do rodiny bohatého pařížského průmyslníka, který vychovával své dvě dcery v přísně katolickém duchu. Proto Brigitte i její mladší sestra Mijanou chodily do církevní školy a rodičům musely vykat. Matka, která byla o čtrnáct let mladší než otec, vedla ale své dcery k lásce k hudbě a baletu. A Brigitte měla skutečný talent! To musel uznat i petrohradský baletní mistr Boris Kňazev, který pamatoval ještě cara Mikuláše a po VŘSR uprchl do Paříže, aby si zde založil věhlasnou taneční školu. Brigitte se stala jeho žákyní a měla našlápnuto ke kariéře baletky.
5c7e653462032obrazek.png

Jenže pak se v patnácti letech objevila na titulní straně časopisu Elle. I to byla náhoda! To už se z ošklivého káčátka vyloupla krásná labuť. Matinka se tehdy přátelila se šéfredaktorkou časopisu a ta Brigitte po jedné návštěvě u Bardotů na titulku prosadila. Toto číslo se náhodou dostalo do rukou začínajícího scénáristy a pozdějšího slavného režiséra ruského původu Rogera Vadima a ten se rozhodl, že krásku vyhledá a seznámí se s ní. Zamiloval se!
5c7e6636c0924obrazek.png
5c7e664998193obrazek.pngPřemluvil ji, aby šla na casting na film Marca Allégreta, u nějž tehdy pracoval jako asistent režie. A Brigitte, která už tak trochu koketovala i s modelingem, se přemluvit dala! I ona se zamilovala! Největší problém představovali puritánští rodiče, zejména otec, který se ji snažil uhlídat, co to jen šlo…

O tom, že to mezi nimi jiskřilo hned od prvního momentu, nebylo sebemenších pochyb. Brigitte se s o šest let starším Rogerem, který měl čich na krásné ženy a oženil se celkem pětkrát, tajně scházela od svých šestnácti let v jeho garsonce (anebo kde se dalo) a v den svých osmnáctých narozenin si na rodičích vydupala svatbu. To už se začala slibně rozvíjet její kariéra filmové herečky.

I když měla Brigitte za sebou už šestnáct rolí, skutečnou hvězdu světového formátu z ní ale stvořil v roce 1956 právě Roger Vadim filmem s příznačným názvem  …a Bůh stvořil ženu. Film proslavil nejen Brigitte, která změnila image správně zvolenou blond barvou vlasů, ale také jeho. A vlastně znamenal postupný konec jejich manželství. Režisér do filmu neprozřetelně obsadil začínajícího, ctižádostivého Jean-Louise Trintignanta, kterému se zalíbila jeho žena, a tak mu nasadil parohy. Vášeň to musela být veliká, když se BB kvůli milenci nechala následujícího roku rozvést.

5c7e6680d3709obrazek.pngJenže tato vášeň netrvala věčně. Jean-Louis dostal povolávací rozkaz a v blízkosti Brigitte se objevil jiný muž - Gilbert Bécaud. Jejich románek dlouho netrval, proto se na něj často zapomíná. Zpěvák se brzy kajícně vrátil do svého domova, ke své ženě a dětem. Tehdy si prý Brigitte uvědomila, že by se jí líbilo mít vlastní dům, což si později splnila, když si koupila vilu v Saint- Tropez.
V té době dostala několik docela zajímavých nabídek z Hollywoodu. Jedna byla obzvláště lukrativní. Měla natočit výpravný hudební film Noční Paříž po boku Franka Sinatry. Čtyři měsíce se měl točit v Americe a čtyři v Paříži. Smlouvu nakonec BB nepodepsala. Chtěla točit jen v Paříži a Sinatrovi se naopak do Paříže vůbec nechtělo. Určitě zajímavý film se tedy nikdy nezrealizoval.

Při natáčení filmu Babeta jde do války se BB zamilovala do o dva roky mladšího Jacquese Charriera. Tento u nás nepříliš známý herec se asi nejvíc proslavil právě svým manželstvím s BB. Natáčel necelých deset let a poté se vrhl na dráhu malíře. Svatba se konala v červnu 1959 a přesně o rok později se narodil syn Nicolas, jediné hereččino dítě. I když se tvářili jako dokonalý pár, skutečnost byla jiná. Skvěle rozjetá kariéra a dítě? Ne, to se BB vůbec nehodilo, těhotenství nebylo plánované. Už měla zařízený i potrat, ale Jacques Charrier ji přemluvil, aby si dítě nechala.Těhotenství se stalo její noční můrou, prožívala ho těžce a po vysilujícím porodu se vůbec nedostavily okamžiky štěstí z narozeného dítěte. Naopak! K synovi si nevypěstovala žádný vztah, takže se o Nicolase, který dnes žije v Norsku,  starala chůva nebo později otec. A díky tomu ztroskotalo i toto manželství. Skončilo po třech letech rozvodem. Zatímco s prvním manželem Rogerem Vadimem udržovala BB celý život přátelské styky a ráda hrála v jeho filmech, vztah s druhým manželem skončil na bodu mrazu a Jacques Charrier  na ní v rozhovorech nenechal nit suchou.

V šedesátých letech Brigitte natočila několik skvělých filmů, ale také stále více musela čelit obtěžujícím novinářům. Denně byla na stránkách novin, kde se řešil především její soukromý život. Ten rozhodně nudný nebyl. Opět se kolem ní točila řada známých i neznámých mužů. Epizodky prožila namátkou s Jean-Paulem Belmondem, Jimi Hendrixem, Seanem Connerym, Warrenem Beatty či Alainem Delonem. Zrovna o Delonovi se příliš lichotivě nevyjadřovala. Byl podle ní sice krásný, ale nudný a sobecký. Na mnohé muže ale naopak vzpomínala s láskou. Mezi takové patřil Sami Frey, kterého si budete určitě pamatovat z jednoho dílu Angeliky. Mimochodem role Angeliky byla Brigitte také nabídnuta, ale ona odmítla.
5c7e67cfe9e09obrazek.png
V roce 1966 se uskutečnila pompézní svatba v Las Vegas. BB se tam vdávala – už potřetí - za známého německého playboye a milionáře Günthera Sachse, dědice automobilky Opel. V době tohoto manželství se kolem Brigitte začal točit známý bouřlivák Serge Gainsbourg. Ten pro Brigitte složil několik písní. Mezi nimi i onu legendární Je t’aime …moi non plus. Brigitte ji dokonce se Sergem v roce 1967 nazpívala, ale tato verze nesměla spatřit světlo světa. Žárlivý manžel zakázal její vydání. Proto Serge píseň nabídl v roce 1969 Jane Birkinové, a vznikla tak nejerotičtější píseň všech dob! Dnes najdete na internetu obě verze – s BB (ta byla zveřejněna až v roce 1986) i s Jane Birkinovou. A mimochodem - ta s Birkinovou je tisíckrát hezčí!Také třetí manželství dlouho nevydrželo. Byl to jeden velký mejdan a Brigitte brzy přestal takový život bavit. Být ozdobou znuděného pracháče  - to nebylo nic pro ni. K rozvodu došlo po třech letech. Manželé se ale nerozešli ve zlém. Günther byl velký grand. K desátému výročí jejich rozvodu daroval své exmanželce velký diamant. Ten Brigitte prodala, když potřebovala peníze pro svá zvířata.

Když se Brigitte rozhodla ukončit svou kariéru, měla na kontě kolem padesátky filmů. Těsně předtím nafotila velmi zdařilé akty. Nechala se slyšet, že film opustila proto, aby film neopustil ji. Zpočátku nikdo nevěřil, že je její rozhodnutí konečné. Totálně změnila způsob života. Odstěhovala se do Saint-Tropez, přestala si barvit vlasy, přestala se malovat, odmítla nabízené plastické operace, stala se z ní vegetariánka.

5c7e6817a3616obrazek.pngZačala bojovat za práva zvířat a této činnosti se věnuje už úctyhodných 45 let.  Pochopitelně využívá výhody svého jména. Prosadila např. tzv. zákon Bardotové, podle něhož se na jatkách ve Francii smějí zabíjet zvířata jen pomocí elektrické pistole. Založila několik nadací pro záchranu zvířat a aby získala kapitál, otevřela si v Saint-Tropez obchůdek, v němž se prodávají předměty připomínající její slávu.

 V roce 1992 se po více než dvacetileté pauze znovu provdala. Jejím posledním manželem se stal bohatý průmyslník a politik Bernard d’Ormale, který je členem ultrapravicové strany Národní fronta, v jejímž čele je dnes Marine Le Pen. Bernard dotuje nejen Brigittiny nadace, ale také jí pomáhá proti výpadům tisku proti její osobě kvůli jejím mnohdy rasistickým názorům.

Před deseti lety byla při příležitosti 75. narozenin herečky uspořádána na pařížském předměstí Boulogne-Billancourt výstava s názvem Bezstarostná léta. Setkala se s mimořádným úspěchem. Ukázalo se, že Francouzi na svůj erotický symbol ani po letech nezapomněli…
5c7e68704f601obrazek.png

Foto: Wikipedie, youtube.com, book cover My life in fashion

Mohli jste si také přečíst o těchto zajímavých ženách:

Reklama