Igor-seznam.jpgFoto: Profimedia

„Oslovil jsem kardiologa Petra Neužila ze spolku Sdružení pro srdeční rytmus a díky němu pak ředitelku Nadace Charty 77 a Konta Bariéry paní Boženu Jirků. Tihle dva lidé a tyhle dvě organizace nám pomohli celou akci rozjet. Přes veřejnou sbírku mohli posluchači přispět na konto uvedené v titulcích klipu Hippokratova armáda, a přilepšit tak lékařům v náročných pracovních podmínkách. Na stejný účet šel i veškerý výtěžek z poplatků a prodeje singlu. S tím nám pomáhalo vydavatelství Supraphon. Ceny si nesmírně vážíme. A čuměl jsem, kolik dalších akcí probíhá a kolik se třeba vybírá v zaměstnaneckých sbírkách. Lidstvo na tom ještě není tak špatně. Bohužel je doba, kdy zas “hippokratovka” je velmi aktuální. Tedy dál budu doufat, že píseň a videoklip bude dál působit jako umělecko-energetická infuze nejen zdravotníkům, a že jim lidé ještě něco pošlou,” uvádí Orozovič na svém Instagramu.

Konto bariéry tak díky šlechetné myšlence a skvělému nápadu vybralo přes milion korun na podporu zlepšení životní úrovně zdravotnického personálu ve více než 11 nemocnicích po celé České republice. 

Do tohoto projektu se kromě týmu Igora Orozoviče zapojilo mnoho dalších českých umělců. Mezi nimi například Jiří Lábus nebo Iva Janžurová.

Zdroje: Igor Orozovič Instragram, Web Konto bariéry

Reklama