Krásné dopoledne:-)Fejsbůk,fejc,face...  Mnoho názvů,pro jednu z mnoha sociálních komunikačních sítí, přesto vyjadřuje jedno - jistou ztrátu soukromí a to do té míry,jak sami dovolíme.

Je zde mnoho možností, jak nastavit,kdo má co vidět. Ano, nejvíce práv svolíte přátelům, ať se podívají,jak jsme si užili drahou dovolenou, jak jsme se o víkendu bavili někde na chatě,na zeď napíšete, co zrovna provádíte,cítíte,kdo vás naštval a kdo potěšil.

Opravdu to je dobré? Chceme,aby to věděli? Nebude nám to vadit za pár dní s odstupem? Těžko říct, většina příspěvků jsou momentální pocity a nálady.
 Jsem připojena.

Dlouho jsem se bránila, ale když holky zajišťovaly docházku na trénink a ostatní věci, co bylo potřeba řešit hned, využívaly FB, byla jsem mimo a nic nevěděla.

To mne donutilo názor změnit a jít do toho. Registrace v pohodě, nastavení jsem taky zvládla, ale co teď? Co sem psát? Pár dní jsem vyčkávala a sledovala,jak to tady chodí.

Jo,není to nic složitého, asi to zvládnu... A tak již asi půl roku zevlím mezi ostatními nadšenci. Jsem si vědoma, že informace mohou být zneužity, snažím se vyvarovat vět,kdy oznamuji, že odjíždím na dovolenou, aby zloději měli ráj.
  Co mi FB přinesl?

Spojila jsem se s mnoha dávnými kamarády a tomu jsem velice ráda. Jsem v rychlém kontaktu s lidmi,s nimiž mne spojuje určitá činnost.

Vlastně je to zábava tak trochu jinak, než když jsem sedávala za stolem s tužkou a dopisním papírem- jde to rychleji. Adresáti zůstali.

Co mi FB vzal? 

Ani nevím.Již zmiňované soukromí,ale s tím se počítá každým připojením na net. A vzal mi i volný čas, který věnuji komunikaci,ale nikdy nevím,kdy budu ony kamarády,známé i neznámé potřebovat ;-)
  Krásný komunikační den přeje Ifulinkaa

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.


 I Tobě krásný den. Pokud to jeden nepřehání a pokud je to v rámci nějaké činnosti, když připojení je praktické, jak píšeš, asi je to dobře. Hlavně nezapoměň chodit ven a na ten volný čas, strávený aktivně. Míša

Facebook a jiné sociální sítě. To je téma pro dnešní den a námět pro vaše příspěvky. Pište o tom, co vám osobně tento model 21.století přináší a jak se k němu stavíte.

Odesílejte své názory na redakce@zena-in.cz.

Reklama