Sport provozuji celoročně, i když uznávám, že mám raději teplo, než mráz pod nehty zalézající.  Pod ledem plavat nehodlám, proto na něm raději bruslím.

Jsem odvážná, pokud usoudím, že po 14ti denním mrazu bude na našem rybníce dostatečná vrstva ledu, aby krom části obyvatel města unesla i mne, vyrážím i já spálit nějaké ty kalorie. Občas se stane, že zatáčku nevyberu, nebo se "seknu" v puklině a plochu hezky naleštím svrchním oblečením, ale o čem bych se večer bavila doma?
  Jako malou mne naši týrali na běžkách. Šourala jsem se za nimi s pláčem, že už nemohu, že jsou zlí, že se stratím v lese, ale když mne napříště chtěli nechat doma, protestovala jsem. Šla jsem do toho zase i s těmi nářky. V dospělosti soudím, že je asi málo sněhu, možná času, ale mockrát své krasotinky bežky vyvětrat nestíhám. Ale nezanevřela jsem na ně. Je to pro mne uklidňující sport. Okolo naší obce jsou rozsáhlé louky a trasa je každoročně hojně používána mnoha spouobčany. Snad se letos zase přidám!
 Sjezdování u nás nikdo z rodiny neholduje, proto ani já to neumím. Na lyžáku jsem nikdy nebyla. Ale už jsem si párkrát kopec sjela. Instruktor (kamarád) mi ukázal, jak na to, hlavně jak brzdit. Techniku jsem jakžtakž zvládla a hurá na kopec. Bobky jsem měla už dole. Měla jsem proč. Švihla jsem sebou hned dole na vleku. Nepochopila jsem princip "zůstaň stát" a dřepla si :-D . Každopádně jsem pobavila všechny okolo! No a co? Nikdy se neváleli ve sněhu jako vyvržený vorvaň? Druhý pokus byl úspěšný a já stála na vrcholu.A jéje, tohůe mám sjet? To to bude trvat... Z kopce jsem se dostala po krásném kličkování od jednoho kraje kopce k druhému... Zdání klame...Nebylo krásné, u každého oblouku jsem se modlila, abych přežila. Někdo mne sledovat, pozná, jak se klepu vnitřně, snad ne celkově, leda zimou, to by nebylo nic divného. Ale nejsem máčka přece! Sjela jsem a ráda si to ještě zopákla.Ovšem to byl můj zatím jediný pokus o lyžování. Moc mi to nechybí, za pár let se třeba zase nechám přemluvit.
  Ale co mne baví na zimě nejvíc? Bobování či sáňkování! Návrat do let, kdy největší starost byla z promočených oteplováků a hnědých punčoch, co nám babička sušila během oběda, abychom mohli pokračovat v zimních radovánkách hned po jídle. To je vám panečku paráda, si svištět dolů z kopce. A je jedno,jestli mi je deset,nebo pár, trošku víc, let navíc.

Sáně forever!

Krásný den,bez ledovky a večer pohled z okna na zasněžující se svět

přeje Ifulinkaa

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


Jojojo, saně a podobné stroje jsou nejlepší! :)

  • Sportujete v zimě?
  • Který sport je tím vaším oblíbeným?
  • Jak jste se ke sportu dostala?
  • Co nějaké medaile? Zasloužíte si?
  • Jde vám to? Máte nějaké veselé příhody, co jste při sportu zažila?
  • Co byste ráda zkusila? Co už nikdy nebudete opakovat?

Pište mi na redakce@zena-in.cz

heslo: sport

Ne jednu z vás čeká krásná výhra, která může být i hezkým dárkem. Sportovní souprava Insportline, která obsahuje ledvinku, lahev, krokoměr a činky na zápěstí nebo kotníky.

Vyhraje jedna z vás, která nám pošle do redakčního e-mailu svůj příspěvek k tématu, který bude během dnešního dne uveřejněn na stránkách.

Insportline sada

 

Reklama