Velikonoce jsou pro mne hlavně křesťanským svátkem,jež pro věřící mnoho znamená. Pro mne méně,ovšem tradice jako postní Velký pátek (aspoň teda bez masa) se snažím dodržovat.

n

Včera jsem taky měla něco zeleného...
Velikonoce mám ráda,jako pomyslný příchod jara,když už zima posílá poslední pozdravy a jde spát.Mám ráda barvy květin,kraslic,ozdob.

Běžně mám doma mísu s kraslicemi za léta nasbíranými.Na stole upečený beránek,nachystaná pomlázka pro příchozí ,na tatary přichystané mašličky...

Každoroční přemýšlení, kdo z kamarádů se staví a kdo už na mrskut zanevřel...Baví mne to  a mrzí mne, že tyto svátky začínají být jen komerčním tahem, že muži se na mrskut už neženou...
 Ovšem letos na to bohužel nepřijde,budu se radovat jen pohledy ve schránce, možná teplem za oknem.

Proč ne vším ostatním jako roky předchozí?

Protože jsme zrovna v polovině rekonstrukce bytu, místo vyleštěných skleniček mám police prázdné a věci z nich uschované,aby nepřišly k úhoně, barvy si užívám na nových obkladech a kvítečky si obhlédnu v květinářstvích:-)

Tím více se těším na ty příští svátky !!!

Krásné svátky a netradiční pohled na příchod jara přeje všem Ifulinkaa

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


I Tobě hlavně zdraví a pohodu. Nic si z toho nedělej, užiješ si ještě spoustu tebou tak oblíbených svátků jara.  

Co si vy myslíte o Velikonocích? Jaké jsou vaše asociace, když se řekne "pomlázka"? Máte nějaký zážitek z těchto dnů, o který se chcete s námi podělit? Pište na redakce@zena-in.cz. Každé dvě hodiny vylosuji z došlých E-mailů jeden, který dostane dáreček.

Reklama