Čtenářka If se svěřila s tím, proč nedosáhla takového úspěchu, jaký by si přála. Skoro nic pro to nedělá.

Ahoj všichni, kdo budou číst!
 Proč nejsem tam, kde by se mi líbilo být? Nemyslím teď nějaké přímořské letovisko. Myslím společenský žebříček. Měla jsem  možnost jít na vysokou školu a mít titul v kapse, užívat si průběh studia a všechny příjemnosti s tím spojené, abych mohla roky a roky nadále vzpomínat na léta studentská, abych snad našla dobře placené místo. Vzpomínám, ale jen do doby maturity, pak jsem se s veškerým studiem rozloučila. Nadobro? Asi nikoli. Třeba se jednou přemluvím a školu si dodělám. Možná až zjistím, co by mne opravdu bavilo. Jsem sice v práci spokojená, ale není to nějak závratné uspokojení života. Chce to nápad, chce to vizi. Zatím tápu.
 Byla jsem celý život líná se učit. Nebo jsem možná ani neměla potřeba a teď neumím se učit. Vše mi vycházelo tak, že jsem hodně pochytila ve škole a doma neměla moc práce. Zmínila jsem se o lenosti? To je jedna z mých špatných vlastností, která mne ve všem brzdí. Chtěla bych dokázat hodně, ale nejsem schopna se tam sama dotlačit. Až teče do bot,  doháním, co se dá, pokud je to nutné. Ale ouha, když zjistím, že vlastně není tak podstatné něco měnit, že by mne to stálo mnoho úsilí.
 Teď zrovna stojím před velkou životní změnou. Sama jsem zvědavá, jak se mi povede ji zvládnout. Uplácám ji narychlo, abych měla zase svůj klidový režim? Donutím se se sebou konečně něco udělat?
 Kdoví, to teprve přijde za pár měsíců. Ale blíží se to.
 Je to jen na mě, kam se posunu, jakým směrem se můj další život bude ubírat. Chce to jen pevnou vůli, kterou stále přemlouvám, aby se u mne taky občas stavila a chvíli se mnou strávila...
  Hezký den, splnění všech přání a vyplnění životních snů přeje If


Děkuji, If, za příspěvek k dennímu tématu. Správně píšete, že záleží jen na vás, jak se vám bude dařit. Jen my sami to můžeme někam dotáhnout. Žádná vyšší moc to za nás neudělá. Ani socdemácká vláda, ani Bůh, ani maminka a tatínek, s výjimkou miliardářských rodin.

Přeju hodně energie a síly.


Dnešním tématem dne jsou naše vnitřní limity. To, co nám zabránilo, nebo brání stát se úspěšnými, šťastnými a spokojenými. Dokážete to pojmenovat? Najdete odvahu nahlédnout na sebe s odstupem?

Mám na mysli i limity získané výchovou? Jste schopná sama jít do restaurace, do kina, na výstavu, na plovárnu, na koncert, do hor, do společnosti? Proč ne?

Jsem si vědom, že vás žádám o pohled do vašeho nitra. A proto slibuji, že pokud mne o to požádáte, tak nezveřejním váš nick a e-mail po zveřejnění smažu tak, aby jej nikdy nikdo nedohledal.

Jsem zvědavý na to, co vás podle vašeho mínění nejvíc vnitřně omezuje. Co vám brání, nebo zabránilo v tom si splnit svůj životní sen.

redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvek ode mne získá parfém nebo toaletní vodu do 1 500 Kč dle vlastního výběru!

Reklama