Harry-do-textu.jpg
Foto: Profimedia

Za snímkem, který by měl mít premiéru 21. října 2022, stojí společnost Amazon Studios. Příběh je adaptací románu Bethan Roberts z roku 2012 a odehrává se v padesátých letech dvacátého století. Vypráví o introvertním a uzavřeném policistovi, který je vlivem okolností, společenských konvencí i vlivem přísných zákonů, nucen skrývat svou homosexuální orientaci.

Tom Burgess, jak se hlavní postava jmenuje, si tedy dle předpokládaných stereotypů bere za manželku krásnou učitelku Marion, ovšem vedle oficiálního manželského vztahu udržuje vášnivý a komplikovaný poměr s kurátorem muzea Patrickem Hazelwoodem, kterého si ve filmu zahrál David Dawson.

Film režíruje britský divadelní režisér Michael Grandage, který se netajil tím, že jako gaye ho tato tématika přitáhla. Za filmovým scénářem pak stojí Ron Nyswaner z jehož pera vzešel slavný a velmi úspěšný film Philadelphia s Tomem Hanksem v hlavní roli. My Policeman se bude odehrávat ve dvou dějových linkách. Konkrétně v padesátých a následně v o mnoho benevolentnějších devadesátých letech. Slibuje divákům nejen skvělé herecké výkony a dobře propracované drama, ale také velmi odvážné homosexuální scény. 

Zdroj: Variety, Harry Styles - Instagram, ČSFD