Lukas-vaculik-seznam-i-text.jpg
Foto: Profimedia 

Lukáš Vaculík se narodil 8. 6. 1962. Svou první hereckou příležitost dostal již v osmé třídě na základní škole, kdy se mu podařilo uspět na konkurzu do divadelní inscenace režiséra Karla Kachyni s názvem Co je s tebou, Lenko?

V roce 1983 absolvoval na pražské konzervatoři. Pak následovala vojenská služba v Armádním uměleckém souboru Víta Nejedlého a hned poté nastoupil do stálého angažmá v Městských divadlech pražských. Ovšem ještě více nežli na prknech se Lukáši Vaculíkovi dařilo před kamerou. Během osmdesátých a devadesátých let byl pravděpodobně jedním z nejvíce obsazovaných herců v tehdejší Československé a následně České republice.

Výrazný úspěch zaznamenal především díky seriálu Dobrá voda z atraktivního prostředí chovatelů koní nebo také díky filmu Jaroslava Soukupa Vítr v kapse, kde stejně jako v Kamarádech do deště zářil vedle Sagvana Tofiho. Neodmyslitelně je samozřejmě také spjat se snímkem Láska z pasáže nebo se seriálem Malý pitaval z velkého města. Divácky byl dobře přijat také kritikou i diváky vyzdvihovaný snímek Oznamuje se láskám vašim, kde se Vaculík poprvé potkal s krásnou Markétou Hrubešovou, která se později nechala slyšet, že byla do svého mladého kolegy během natáčení zamilovaná. 

Naposledy na sebe Lukáš Vaculík výrazně upozornil v povedeném filmu Metanol v roce 2018, který mapoval průběh nechvalně proslulé metanolové aféry. V současné době působí herec mimo jiné v muzikálu Děti ráje a v Divadelní společnosti Háta. Soukromí si již nějakou dobu pečlivě střeží a užívá si života v klidu a pokoji.

Zdroj: Československá filmová databáze, Profimedia, Filmová databáze, i-divadlo

Reklama