Co všechno by měl splňovat ideální vyzváněcí tón v mobilním telefone, to vám prozradí příspěvek čtenářky Heligony k dnešnímu tématu: Mobily a vyzvánění...

Uvažovala jste někdy nad ideálním vyzváněním? Pokud ano, možná budete souhlasit s příspěvkem čtenářky Heligony k tématu dne.


Jaký by měl být ideální vyzváněcí tón mobilního telefonu:

 • Hlasitější a údernější, když mi ráno po cestě do práce, kdy mám sluchátka v uších a v mobilu ještě režim „postýlka“ volá muž něco maximálně důležitého. Kolik bych si ušetřila výčitek, že jsem si nepřečetla zprávu o jeho poznatku, že zase prší, že máme zaprášené auto nebo že trolejbus měl zpoždění.
 • Tišší a nevibrující, když jsem po tahu a volá mi uprostřed noci ten chlap, kterého jsem sto let neviděla a teď jsem ho náhodou potkala. Minimálně tak tichý, aby nevzbudil toho vedle mě.
 • Veselý, optimistický a radostný, když mě budí svým tónem. Copak já mám čas měnit tón budíku pokaždé, když už mě ten starý začne vytáčet?
 • Empatický a předvídavý, když mi volá šéf. Klidný a uklidňující, když je zpráva dobrá, alarmující, když jde o průšvih.
 • Podobně předvídavý, když volají rodiče. Copak se musím stresovat pokaždé, když chtějí zjistit novinky v normě ohledně studní?
 • Nejlépe žádný, když volá ta otravná sousedka se svými nepřekonatelnými problémy.
 • Nenápadně upozorňující, pokud má někdo blízký problém. Abych mohla okamžitě zareagovat a blbě se nevyptávat.
 • Romantický a něžný, když volá muž na konci odděleně stráveného víkendu, že už se na mě těší.
 • Nemravný, pokud ta odděleně strávená doba byla delší...

Bohužel nic z výše uvedeného ta chytrá krabička prostě neumí. Běžně na mě z tašky řve: I feel good, muž mě volá ústy Vaška Neckáře a jeho Mýdlového prince. Ráno mě budí úvodní tóny písně Síť od Divokého Billa, která se drží už nezvykle dlouho. Kámošky na postu zkrácené volby mají každá svou písničku. Už si dávno nepamatuji, která má kterou, ale vždy vím, že volá někdo zvláštní. Šéfovi připadl tón velmi podobný komárovi a rodičové mají jen o málo příjemnější. Abych byla absolutně upřímná, ta ústřední romantika z Velmi nebezpečných známostí stále visí u čísla jedné staré lásky. Naštěstí se tato melodie už velmi dlouho nerozezněla. SMS-ka hvízdá jako Rozenhaim a nejeden člověk už se rozeběhl k oknu, kdo že si ho žádá.
Ovšem nejšťastnější jsem, když ten ďáblův přístroj mlčí a mám klid.

Heligona

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 11. dubna 2011: Mobilní telefony a vyzvánění

 • Zažila jste nějakou veselou historku s mobilem?
 • Máte specifické vyzvánění? A jaké?

Posílejte mi své příspěvky na toto téma dnes (11. dubna 2011) do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Posílat můžete buď své vyzvánění nahrané na server YOUtube a okořeněné nějakým vysvětlením, proč právě toto vyzvánění máte, anebo humorné historky s mobilním telefonem. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít větší šanci na uveřejnění a na získání dárku: oranžová mini USB dálkovou myš Saitek a modrá podložka pod ní značky DATALINE. Do předmětu vašeho mailu nezapomeňte napsat heslo (také níže).

mys

Reklama