pes

Představte si, co by mohly pro Vás a Vašeho psa znamenat až 2 zdravé roky navíc – více ranních procházek, více zavrtění ocasem a samozřejmě více pusinek čumáčkem! 14letá studie společnosti Purina dokázala, že psi, kteří jsou krmeni FRISKIES Life Plus Nutrition tak, aby dosáhli ideální tělesné kondice (s pravidelným hodnocením a redukcí příjmu potravy) již od malého štěněte v průběhu jejich života si mohou užívat až o 2 zdravé roky navíc.

14letá studie společnosti Purina

Naše unikátní studie je důležitá z mnoha důvodů:

 • Je to první kompletní studie tohoto druhu trvající po dobu celého života psa
 • Vedená více než 14 let
 • Všem psům byla poskytnutá 100% nutričně kompletní a vyvážená strava – jen v rozdílném množství
 • Studie prokázala, že krmení psa tak, aby dosáhl ideální tělesné kondice, může prodloužit jeho zdravý život

Jak dosáhnout ideální tělesné kondice psa?

Pro dosažení ideální tělesné kondice vašeho psa použijte návod na krmení společně s průvodcem tělesné kondice, již od malého štěněte a po celý život psa (jsou uvedené na každém obalu). Pomohou vám při pravidelném hodnocení tělesné kondice psa a při regulaci krmení.

pes

Průvodce ideální tělesné kondice psa

 • Nadváha
  Žebra nejsou viditelná a hmatná, břicho je vzadu zakulacené: po dobu 4–6 týdnů snižte krmnou dávku o 10–15 %, a pak znovu porovnejte a přizpůsobte kondici svého psa s průvodcem ideální tělesné kondice psa.
 • Ideální tělesná kondice
  Žebra jsou viditelná a hmatná, břicho je vzadu vtažené: zachovejte stávající krmnou dávku. Pravidelně kontrolujte.
 • Podváha
  Boky a žebra jsou silně zřetelná: po dobu 4–6 týdnů zvyšte krmnou dávku o 10–15 %, a pak znovu porovnejte a přizpůsobte s průvodcem ideální tělesné kondice psa.

Návod na krmení:

Cílem každého majitele psa by mělo být jeho krmení už od malého štěněte během celého života tak, aby dosáhl ideální tělesné kondice psa, protože byl dokázaný vzájemný vztah mezi tělesnou kondicí a zdravějším a delším životem. Abychom vám toho pomohli dosáhnout, vychází všechny návody na krmení na výrobcích FRISKIES Life Plus Nutrition pro psy z výsledků jedinečné dlouhotrvající krmné studie.

Výsledky studie společnosti Purina!

pes

Psi, kteří byli krmeni tak, aby dosáhli ideální tělesné kondice redukcí příjmu potravy, pravidelným hodnocením tělesné kondice, již od malého štěněte a v průběhu jejich života, významně prospívali:

 • Žili o 15 % v průměru déle
 • Zůstali déle zdraví: potřeba léčby určitého zdravotního problému u psů krmených tak, aby byli štíhlí, nastala později. Průměrný věk, kdy 50 % psů vyžadovalo léčbu určitého zdravotního problému, byl u štíhlých psů 12,0 let, zatímco u kontrolní skupiny 9,9 let.
 • Měli méně viditelných znaků normálně spojených se stárnutím, jako například šednutí čumáku, než u kontrolovaných psů

Pro více informací o výrobcích Purina volejte 800 135 135, www.friskies.cz

*Kealy RD, Lawler DF, Ballam JM, Mantz SL, Biery DN, Greeley EH, Lust G, Segre M, Smith GK, Stowe HD (2002). Účinky omezování stravy na délku života a na změny stárnutí psů. J Am Vet Med Assoc 220:1315-13202. //Lawler DR, Larson BT, Ballam JM, Smith GK, Biery DN, Evans RH, Greeley EH, Segre M, Stowe HD, Kealy RD (2008). Omezování stravy a stárnutí psů. Sumář významnějších poznámek po dobu dvou dekád. Br J Nutr 99:793-805