Mobil i notebook s sebou všude nosí a vozí čtenářka Maryene. Když k tomu má ještě kafe, je to ideální.

A já Maryene moc přeju, aby našla práci. Děkuju za příspěvek.


Hezký den.

Podle toho co čtu v dnešních příspěvcích zjišťuji, že nejsem vůbec originální, ale ujišťuje mě to tedy i v tom, že nejsem tedy nenormální. Těch neškodných závislostí mám nespočet, je toho spousta bez čeho se v životě neobejdu. Hlavně a na předním místě je to moje rodina a děti, se kterými jsem každý den v kontaktu alespoň po telefonu, takže až by se mohlo zdát, že mojí závislostí je mobil. Mám ho stále u sebe. Přenáším ho doma z patra do patra, do zahrady i do koupelny a tak se stává, že ho občas někde zapomínám, ztrácím a hledám. Ale bojím se, abych nezmeškala nějaký hovor od mých synů a nedej bože, třeba od nějakého potencionálního zaměstnavatele, který by mi chtěl nabídnout místo po měsících bezúspěšného hledání práce.

Další mojí závislostí se stal počítač. Jednak na něm pracuji, také hledám práci a občas se chci odreagovat. Zabrousím tedy i na vaše stránky, a tak se stává, že ztrácím pojem o čase. Z počítače se stává závislost. Zvlášť od doby, kdy jsem od dětí dostala malý luxusní notebooček, který stejně jako mobil mohu tahat všude s sebou, i do zahrady a tak i při práci venku si občas odskočím kouknout se, jestli o něco zrovinka nepřicházím. Díky pokroku ho mohu vozit i na svých cestách autobusem a krátit si tak hodinové cesty za dětmi skypováním, mailováním apod.

Za svoji závislost považuji však jediné, a to je káva. Dříve, v mládí, mi ani nechutnala, byla spíš životabudičem při studiu na VŠ, kdy jsem si musela do hlavy nacpat stovky stránek a přitom neusnout. Dnes je to jinak. Těším se na nové ráno hlavně kvůli její vůni a klidně si ji dám i vícekrát za den. Stýská se mi po vůni kavárniček ve městě. Pokud jsem ještě chodila do práce, občas jsme se s kamarádkou scházely v jedné, kde vůně kávy byla všudypřítomná, neodolatelná.

A co dnes? Sedím u pc, po levé ruce hrníček vonící kávy a po pravé mobil. Vše je tak jak má být. Z okna vidím krásnou zasněženou zahradu. Asi vezmu foťák a půjdu si něco nafotit. Na to bych úplně zapomněla. Fotím stále, všude a všechno. Další moje závislost.

Přeji všem hezký den.

Maryene

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne je: Na čem jste závislá?

  • Jste závislá taky na kafi, nebo na něčem jiném (seriály, nakupování, sex...)?
  • Bez čeho si svůj den nedovedete představit?
  • Jak fungujete, když svou závislost nemáte?
  • Vadí vám, že jste závislá, chtěla byste to nějak omezit?

Prosím, příspěvky už neposílejte! Kolem čtvrté hodiny se dozvíte, která z vás za svůj příspěvek získá balíček výborné kávy CARTE NOIRE.

kafe

Reklama