Stres, strava, kouření, genetické vlivy, hormonální změny, UV záření, znečištěné životní prostředí, výrazné změny teplot a nevhodné kosmetické výrobky způsobují nepříjemné podráždění pleti a její citlivost. Správnou péči citlivé pokožce dopřejeme především výběrem kvalitní a šetrné kosmetiky, která její podráždění zklidní. Drogerie parfumerie ROSSMANN přináší speciálně vyvinuté kosmetické řady značek ISANA a Alterra pro citlivou pleť a pokožku.

V dnešní době se potýká s kvalitou pokožky zhruba polovina žen. Vlivem zrychlujícího se životního tempa a změnou životního prostředí se pokožka stává intolerantní, citlivou a často pak nepřiměřeně reaguje na různé podněty. Mimo červenání a loupání mezi nejčastější projevy citlivé pokožky patří také svědění, pálení a pnutí. Odborníci radí, že by se lidé s citlivou pletí měli vyvarovat extrémním klimatickým podmínkám, nevhodným kosmetickým produktům a agresivním kosmetickým procedurám.

SANAVětšina dnešních přípravků na vlasy pokožku hlavy spíše vysušují a nedodává jí žádnou výživu. Pokud se vám ve vlasech tvoří lupy nebo vás svědí pokožka hlavy, sáhněte po ISANA med šampon pro každodenní použití. Šampon neobsahuje syntetická barviva, silikony ani konzervační a vonné látky. Pokožce navíc poskytuje velké množství mořských vitamínů a neutrální pH. Je tak ideální volbou pro citlivou pokožku. K dostání v prodejnách ROSSMANN 39,90 Kč.

ISANAISANA med tělové mlékos olivovým olejem a neutrálním pH vaší pokožce dopřeje intenzivní hydrataci a svěží pocit. Tělové mléko se rychle vstřebává a nezanechává na pokožce mastný film. K dostání v prodejnách ROSSMANN 39,90 Kč.

Časté mytí rukou či nádobí nedělají žádné pokožce dobře. Kůže se rychleji vysušuje, stárne a má tendenci praskat. Aby vaše ruce byly jemné a správně vyživené, použijte ISANA med krém na ruce, který jim dopřeje potřebnou hydrataci a intenzivní péči. ISANAPořídíte v prodejnách ROSSMANN 32,90 Kč

Užívejte si relax ve vaně plné horké vody a vyzkoušejte ISANA med ISANAkoupelovou sůl z Mrtvého moře. Jedná se o 100 % přírodní granule podporující přirozenou regeneraci pokožky. Získávají se z hloubky 400 m pod hladinou Mrtvého moře a obsahují množství přírodních minerálů a stopových prvků (hořčík, vápník a draslík). Sůl chrání pokožku před vysoušením a zanechává ji pružnou. Doporučená délka koupele je 15-20 minut. Po koupeli se osprchujte čistou vodou a dopřejte si ještě 30 minut odpočinku. ISANAK dostání v prodejnách ROSSMANN 74,90 Kč.

Speciální pozornost je třeba věnovat péči o obličejovou část. Pleťový krém Alterra Sensitiv je určen pro velmi citlivou pleť i pro alergiky. Krém obsahuje bio olivový a bio pupalkový olej, zklidňuje velmi citlivou pleť a dodává jí ochranný film. Při pravidelném používání pleť znatelně hydratuje a vrásky jsou viditelně vyhlazeny. K dostání v prodejnách ROSSMANN 79,90 Kč.

www.rossmann.cz