LONDÝN – Krásný úsměv a smysl pro humor. To jsou podle průzkumu společnosti TNS mezi 246 svobodnými dospělými osobami nejdůležitější vlastnosti, podle nichž si muži i ženy vybírají své potencionální partnery.
Důležitou roli hraje také osobní hygiena, kterou staví čtyřiaosmdesát procent dotázaných nad dobrý vzhled, i nad to, co má člověk v hlavě.

Z průzkumu také například vyplývá, že inteligence je důležitá pro třiaosmdesát procent žen a šestasedmdesát procent mužů. Dobrý vzhled upřednostňuje pětasedmdesát procent mužů a dvaašedesát procent žen.

Zmiňovaný dobrý smysl pro humor u svých potencionálních partnerů hledá kolem devětaosmdesáti procent dotázaných, přičemž sedmdesát procent hledá také někoho vzdělaného, a osmašedesát procent člověka, který provozuje nějakého koníčka.

Ziskuchtivější jsou podle průzkumu dámy.
Zatímco muži hledají bohatou partnerku pouze ve třetině případů, finančně zajištěného přítele by si přálo šedesát procent žen.
Podobný poměr je také v případě partnerova zaměstnání.
Dobrý job je důležitý pro šestadvacet procent mužů, ale pro dvaačtyřicet procent žen.

Zhruba polovina žen také přiznává, že si příliš neví rady s finančním plánováním, a tak by ocenily muže, který by penězům více rozuměl.
Každá desátá žena by opustila muže jen kvůli tomu, že by se nedokázal rozumně postarat o společnou rodinnou pokladnu. Muži by to ženám neodpustili pouze v jednom procentu případů.
Faktem ale je, že na druhou stranu jen skutečně mizivé procento dotázaných uvedlo, že by ve finanční krizi opustilo partnera.

Barva partnerových vlasů je důležitá pro třetinu lidí.
Pokud jde o lidi starší pětašedesáti let, jen polovina z nich požaduje, aby měl jejich partner svoje vlastní, nikoliv umělé zuby.
Mít vlastní zuby považuje za důležité i osmdesát procent dotázaných ve věku od šestnácti do čtyřiadvaceti let.  

     
Reklama