Své tělo na dovolenou nejspíše připravujete dlouho před odjezdem, cvičením, úpravou stravy a nakonec možná i peelingem. Ale co vlasy? Nezáleží na tom, jak dlouhé vlasy máte, jde hlavně o to, aby měly správnou péči a tudíž byly zdravé a silné. Jak se o ně starat během letních měsíců?

Je dobré je na toto období nějak připravit, nebo se o ně postarat až po návratu? Ptáme se Jany Burdové, majitelky stejnojmenného kadeřnického studia, trojnásobné držitelky titulu Kadeřník roku a Art Designerky značky Redken, profesionální vlasové kosmetiky společnosti L´Oréal.

vlasy

Vlasy jsou velmi citlivý lidský orgán, lehce je poškodí i nešetrné česání. Letní slunce, mořská sůl a chlor z bazénů jsou pro vlasy stejně nebezpečné, jako pro pokožku. Ta má však svůj způsob obrany: když ji nechráníme, jednoduše se spálí a máme po slunění. Vlasy si o ochranu říci neumí a než zpozorujeme, že jsou suché, bývá už pozdě.

Proto je důležitá hlavně prevence. Ještě před odjezdem se ideálně objednejte do salonu na službu Redken Chemistry, kterou mimo jiné nabízí i naše studio (www.janaburdova.cz). Je to dvacetiminutový proces hloubkové regenerace vlasu připravený kadeřníkem zákaznici přímo na míru. S použitím unikátního složení vysoce koncentrovaných pečujících složek dokonale vyživí a zregeneruje vlasové vlákno a obnoví jeho přirozené pH. Dokáže vlas ochránit až na čtyři týdny, zejména jeho nitro. A na vás už zbude pouze ochránit vlas z venčí.

Letošní hity letní vlasové kosmetiky

Jaké jsou letošní hity letní vlasové kosmetiky? Plážové oleje s UV faktorem. Aplikují se několikrát za den přímo do vlasů. Pro ty, co milují potápění, existuje voděodolná varianta. Zvláště pro majitelky dlouhých vlasů je to řešení, jak se o své vlasy postarat přímo na pláži a po dovolené nemuset zastřihovat konečky. Tyto moderní letní vlasové produkty vám také dokážou pomoci vytvořit sexy dovolenkový účes. Pomocí plážového spreje a sponek zvládne vytvořit účes každá žena doslova během pár okamžiků. Nejde o upravenost, naopak, vlasy mají působit, jakoby je učesal vítr a písek.

Tipy, jak využít vliv slunce ve svůj prospěch

Existuje několik triků, jak využít letní slunce. Potřebujete se zbavit příliš tmavé barvy?
Po koupání v moři si sprchujte na pláži tělo, ale vlasy nechte slané. Sluníčko je tak za pár dnů výrazně zesvětlí. Každý večer ale vlasy umyjte kvalitním šamponem a aplikujte hydratační masku. Jinak si je vysušíte a budou krepaté. Líbí se vám přírodní melír Jeniffer Aniston? Zapleťte si každé ráno vlasy do krokodýlího copu. Slunce vám zesvětlí pouze vrchní prameny vlasů a konečky, vnitřní vlasy zůstanou tmavé. Přejete si naopak svou barvu ochránit? Jedinou stoprocentní ochranou je pokrývka hlavy. Využijte různých způsobů vázání šátků a látkových čelenek. Je to příjemnější způsob, než třeba neprodyšná kšiltovka nebo klobouk. Materiál volte co nejlehčí a barvu slaďte s plavkami. Klidně běžte do kontrastů, užijte si volnost léta.

Péče během letní dovolené

Během letní dovolené vlasy každý večer umyjte, aplikujte hydratační masku (s kondicionéry nevystačíte) a podle délky vlasů a jejich kvality nechte působit 5–20 minut. Po opláchnutí upravte vlasy prsty a nechte je volně proschnout. Pokud spěcháte, profoukejte je pouze vlažnou teplotou. Nepoužívejte kartáče a už vůbec ne žehličku či kulmu. Vlasy jsou z extrémní dávky slunečních paprsků velice citlivé.

Po návratu z dovolené

Po návratu z cest zajděte ke svému kadeřníkovi na hloubkové ošetření, a pokud je to nutné, nechte si upravit i barvu. Máte dvě možnosti. Cítíte-li se dobře ve vyšisované barvě, požádejte kadeřníka, aby jen lehce podpořil přirozenou světlost, kterou vytvořilo slunce.
A když vám chybí sytost vaší původní barvy? Napravte to tím nejšetrnějším tónováním, které je možné. Vlasy jsou v létě vždy maličko sušší a přijímají více barevného pigmentu než obvykle. Takže každá barva bude vypadat tmavěji a nepřirozeně. K opálené pokožce příliš neharmonizuje jednolitý sytý odstín, spíše jakoby průsvitný krásný odstín, pod kterým lze tušit lehkou prosvětlenost.

I po návratu z letní dovolené mějte na paměti, že povrchová hydratace vydrží vlasu pouze několik dní. Pokud ji pravidelně nedoplňujete, ztratí vlas svou pružnost i kortex, což je střední vrstva vlasu, která nejvíce ovlivňuje jeho zdraví a kondici. To znamená, že i ta sebelepší, profesionálně provedená kúra potřebuje doplnit pravidelnou péčí. Pokud je vám 30+, máte polodlouhé nebo dlouhé vlasy, pokračujte během celého léta, i když zůstáváte ve městě, v aplikaci hydratační masky každý týden. Jen tak se budete ze svých vlasů i nadále radovat.

Profil - Jana Burdová

·         Trojnásobná držitelka absolutního titulu Hairdresser of the Year Czech and Slovak 2008, 2009, 2011 a vůbec první oceněná držitelka titulu Hall of Fame

·         Art Designer značky Redken, profesionální vlasové kosmetiky společnosti L´Oréal, Školitelka klientského přístupu, marketingu a základů legislativy v rámci exkluzivního vzdělávacího projektu Salon Progres kadeřnické akademie L´Oréal.

·         Manažerka a majitelka Studia Jana Burdová, které se specializuje na vyléčení poškozených vlasů, tvorbu střihů a barev na základě luxusně pěstěných vlasů. Tváří studia je herečka a moderátorka Tereza Kostková.

Zdroj: tisková zpráva

Reklama