06A7127.jpg
Foto: Velké Losiny, Wellness hotel Diana

Termální lázně Velké Losiny patří mezi nejstarší a nejznámější moravské lázně, první zmínka o nich pochází již z roku 1562. Svůj věhlas si získaly jak pro léčebné účinky sirných termálních pramenů, tak pro svou příjemnou polohu v podhůří Hrubého Jeseníku. Dnes jsou Termální lázně Velké Losiny součástí rodinného řetězce lázeňských hotelů a resortů ROYAL SPA.

K objevení účinků zdejších přírodních sirných pramenů se vztahuje lidová pověst zaznamenaná v polovině 16. století Tomášem Jordánem z Klausenburku, lékařem a balneologem, který zkoumal účinky pramenů a minerálních vod na území Moravy. O rozvoj se postarali Žerotínové, tehdejší majitelé panství a později Lichtenštejnové, kteří Velké Losiny od Žerotínů na počátku 19. století odkoupili a přispěli k dalšímu rozšiřování lázeňského areálu. Po roce 1948 se hlavní náplní velkolosinských lázní stala léčba dětské obrny a plicních onemocnění u dětí.

V současnosti tvoří komplex lázní čtyři lázeňské hotely, wellness hotel Diana a nově vybudovaný termální park. Pomocí místních přírodních pramenů se zde léčí nemoci pohybového aparátu, kožní, neurologické, onkologické v remisi a oběhové. Lázně nabízejí prvotřídní rehabilitaci a profesionální lázeňskou péčí pro dospělé a děti od 1 roku. Termální lázně obklopuje čtyřicetihektarový lázeňský lesopark se vzrostlými stoletými stromy a vzácnými dřevinami.

Wellness Hotel Diana


Wellness Hotel Diana v samotném lůně Jeseníků vám nabízí skutečně kouzelné místo pro dokonalý odpočinek. Nezáleží na tom, zda jste zamilovaný pár, parta přátel nebo rodina s malými dětmi. Právě toto místo myslí úplně na všechny, kteří hledají tu správnou regeneraci a překrásnou přírodu českých hor. Hotel se nachází nedaleko lázeňského městečka Velké Losiny, na okraji lesa s nádherným výhledem na Jeseníky. Pyšnit se může nejen monumentálním výhledem, ale i dalšími místy, které vybízejí k výletům a návštěvě. Poloha Wellness hotelu DIANA v podhůří Hrubého Jeseníku a blízkosti lázeňského městečka Velké Losiny, je přímo ideální pro různé sportovní aktivity v létě i v zimě. Navštívit můžete například unikátní termální park, který nabízí 9 termálních bazénů, vodní atrakce, 4 sauny, masáže. Je tu i restaurace a venkovní letní občerstvení. Bazény mají celoroční provoz a pro ubytované hosty je na vstup termálního parku TERMÁLY LOSINY 50% sleva. Za doporučení jednoznačně stojí i návštěva přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně se již několik let drží v první desítce hitparády nejnavštěvovanějších turistických cílů a neposlední řadě vede přes lázně „Čarodějnická cyklotrasa“ vedoucí po stopách čarodějnických procesů od Mohelnice přes Šumperk až do Zlatých Hor.

628b56e38310d06A9262.jpg
Foto: Wellness hotel Diana, hotelová kuchyně - se souhlasem Royal Spa

Pyšnit se může tento wellness hotel i svou špičkovou kuchyní. V hotelové restauraci si vybere skutečně každý, ať už je příznivcem steaků nebo například skvěle udělané kávy a dezertů. Na své si tu přijdou i milovníci piva. Dostanou totiž jedinečnou možnost ochutnat místní pivo Zlosy/in. Pro místní hosty je samozřejmě připravena non-stop fungující recepce, na které vám ochotný a školený personál nejen pomůže vyřešit všechny vaše požadavky, ale také si můžete prohlédnout a zakoupit unikátní termální kosmetiku Thermelove. Její produkty pro různé typy pleti si můžete prohlédnout zde.

06A7573.jpg
Foto: Hotel Diana, se souhlasem Royal Spa

Ani děti se tu nebudou nudit. V bezprostřední blízkosti hotelu je dětské hřiště s prolézačkami, kde mohou rodiče na své ratolesti bez problémů dohlédnout ze zahrádky hotelové restaurace.

V HOTELU JE K DISPOZICI:

  • 53 pokojů
  • recepce se vstupní halou
  • restaurace s vyhlášenou kuchyní 
  • wellness centrum - bazén, whirlpool, sauna, fitness, squash, stolní tenis
  • masáže, koupele, jávský masážní salón
  • dětský koutek a venkovní dětské hřiště
  • konferenční prostory od 10 do 200 osob
  • venkovní pergola s grilem a ohništěm

Adéla, redaktorka:

Když jsem dostala možnost navštívil Velké Losiny a konkrétně hotel Diana, srdce mi radostí poskočilo. Shodou okolností jsem v tomto resortu trávila dovolenou s rodiči v roce 1999 a velice ráda na tato místa vzpomínám. Nyní mám možnost srovnání jako dospělá žena a musím říct, že jsem si pobyt zde velice užila.

konecne-dovolena-snu.jpg
Foto: Domácí archiv redaktorky, dovolená 1999

Cesta vlakem s jediným a dobře navazujícím přestupem byla příjemná. Hned jak vystoupíte z vlaku na vás dýchne atmosféra pohody. Shodli jsme se s partnerem, že v Losinách ubíhá čas zkrátka naprosto jiným způsobem. Lidé jsou tu milí a příjemní, o čemž nás ihned přesvědčili i všichni zaměstnanci hotelu Diana. Leží kousek od Lázní mezi lesy a horami, což je k odpočinku od ruchu velkoměsta jako dělané. Pokoje jsou čisté, velmi pohodlné a vybavené naprosto vším, co můžete potřebovat. To nejkrásnější je ale výhled. Z okna se před vámi rozprostírají Jeseníky v celé své kráse, kolem je ticho a překrásná díla matky přírody, které lákají k procházce.

Rozhodně vás nezklame ani místní kuchyně. Z bohatého menu si musí vybrat skutečně každý a pochutnáte si bez ohledu na svoji volbu. Školený a velmi příjemný personál vám případně poradí, pokud si výběrem nejste jisti.
vylet.jpg

Nejvíce jsme si ale užili regenerační procedury. Já jsem vyzkoušela jávskou masáž a reflexní masáž chodidel. Velmi trpím na bolesti zad a po této hluboce uvolňující péči jsem měla pocit, jako kdyby mi někdo sundal ze zad těžký batoh. Partner pak podstoupil ještě přísadovou koupel, ze které se vrátil natolik uvolněný, že málem usnul před večeří.

Velmi nás potěšily také snídaně formou bufetu, kde bylo možno vybrat si podle chuti prakticky cokoliv vás napadne. I já jako vegetarián jsem nepřišla zkrátka. Skvěle udělaná vajíčka spolu s vonící kávou jsou tím pravým, co vám pomůže nastartovat další aktivní den.

Reklama