da1.jpg
Při nákupu dárku je třeba přemýšlet nad tím, pro koho je určen. U lidí, které znáte důvěrně, se můžete pouštět do experimentů: povede-li se vám šlápnout vedle, většinou to se smíchem přejdou a váš výběr se stane na dlouhá léta předmětem vtipů. Pokud jde o šéfa či manžela vaší kamarádky, kterého sotva znáte, nepokoušejte se o originalitu a vsaďte raději na jistotu.

Dárky pro partnera
Svého muže znáte nejlépe, výběr dárku pro něj by pro vás měl být hračkou. Někdy ale mohou nápady dojít: všechno má, nic nechce… Pokud dochází inspirace, skvělou variantou je zážitkový nebo pobytový poukaz, kterým zároveň podpoříte podniky bojující o přežití. Společné večeři a vířivce jistě neřekne ne.

Je-li váš milý spíše praktického založení a zážitkové poukazy neocení, kromě nářadí, jedlých dárků, oblečení nebo kosmetiky můžete do výběru zařadit i pánské parfémy. Pokud má oblíbenou značku, doplňte mu zásoby, jestli nemá, vyberte vůni, která by se líbila vám i jemu.
da.jpg
Nezapomeňte, že v každém muži je pořád malý kluk, který si rád hraje, zkuste ho tedy obdarovat předplatným na paintball, únikovou hru, zaplaťte mu jízdu v tanku nebo Porsche.

Romantické duše ocení dárky, do kterých vložíte část ze sebe: seznam důvodů, proč ho milujete, album společných fotografií nebo playlist srdcových písniček.

Máte-li čerstvou známost a otázka dárků je zatím neprobádaným územím, postupujte opatrně a nenastavujte laťku příliš vysoko. Oblíbený alkohol, lístky do kina nebo kniha, o které nadšeně mluvil, nebudou působit přehnaně a zároveň dají najevo, že vnímáte, co má rád.

Univerzální dárky pro každého muže
Pokud obdarovávaného neznáte příliš dobře, případně jde o člena rodiny, který opakovaně zdůrazňuje, že žádné dárky nechce, vybírejte mezi osvědčenou klasikou. Čokoláda, uzeniny nebo víno nikoho neurazí, přinejhorším pošlou dárek dál. Vyhněte se nákupu kosmetiky, pokud nevíte přesně, co konkrétní muž používá: většina z nich je zvyklá na konkrétní produkty a na experimenty je neužije.
Oblíbeným praktickým dárkem jsou poukazy všeho druhu: do knihkupectví, hobbymarketu, restaurace nebo fitcentra. I zde se ale snažte zjistit co nejvíce informací, aby se nestalo, že dáte poukaz na nářadí člověku, který neumí ani vyměnit žárovku, a poukaz do knihkupectví člověku, který nečetl od páté třídy.

Reklama