V obchodech Tesco se během valentýnského týdne prodá přes 145 000 kusů bonboniér a téměř 20 000 kusů plyšáků -

Nejoblíbenějším dárkem na svatého Valentýna je řezaná květina nebo sladkost. V posledních letech roste také TEscopopularita plyšových hraček a šumivých vín. Mezi nejčastěji darované květiny patří růže, kterých se na Valentýna v Tesco prodá přes padesát tisíc kusů. U plyšových hraček rostou prodeje až o sto padesát procent, u bonboniér o sto dvacet procent a šumivých vín nakoupí zákazníci Tesco o osmdesát procent více než je tomu v běžném týdnu. Na svátek zamilovaných jsou mezi Čechy populární také nejrůznější dárkové koše.

Původně anglosaský svátek začali Češi slavit po roce 1989 a od té doby se řady příznivců svatého Valentýna neustále rozrůstají. Zamilované páry se v tento den obdarovávají květinami, sladkostmi a nejrůznějšími drobnostmi. “V týdnu od čtvrtého do čtrnáctého února každoročně rostou prodeje květin, u růží se jedná o nárůst až o stovky procent. Nejvyšší prodeje zaznamenáváme přímo v den svátku,“ uvádí Jiří Mareček, manažer firemních vztahů společnosti Tesco. Kromě růže, sladkostí a v poslední době také oblíbených plyšových hraček zákazníci v obchodech Tesco rovněž vyhledávají parfémy či spodní prádlo. „Pro rok 2014 jsme si připravili bohatou kolekci spodního prádla, se kterým zaručeně uděláte dojem. Ať již preferujete jemnost a eleganci, nebo jste spíše příznivci žhavých sexy modelů,” dodává Lenka Komínková, PR manažer značky F&F.

Na oslavu dne zamilovaných je také téměř nutností přiťuknout si se svým protějškem sklenkou dobrého sektu. V prodejnách Tesco proto stoupají prodeje šumivých vín o více než osmdesát procent. Prodej valentýnského zboží začíná v prodejnách Tesco od 30. ledna.

TEsco

Reklama