V oblasti sexu stále ještě existuje celá řada témat, která jsou pro většinu žen tabu. Mezi ně patří i milování během menstruace. Přicházejí o něco, nebo dělají dobře?

„Na sex během menstruace nedám dopustit. Ale že to trvalo, než mi došlo, že na něm není nic špatného,“ svěřuje se Alena (34) s tím, že i ona dala na předsudky. „Bylo to pro mě něco, co se zkrátka nedělá. A tak jsem měsíc co měsíc neskutečnou chuť na sex, která ke konci menstruace přicházela, potlačovala. Až pak jsem poznala Marka, který podobnými dogmaty rozhodně netrpěl. Neříkám, že spolu spíme hned první dny, co to dostanu. Ale po dvou dnech, kdy krvácení už není tak silné, je to naprosto úžasné,“ pochvaluje si. Patří ovšem spíše k menšině. Jen se zkuste zeptat svých kamarádek. Otázkou ale zůstává, zda vám odpovědí po pravdě.

menstruace

„Občas se s manželem milujeme i v době, kdy mám měsíčky. Protože ale vím, jak by na mě kamarádky pohlížely, nechávám si to čistě pro sebe,“ přiznává Katarína (34). Že je pro mnoho lidí sex během menstruace nepředstavitelnou záležitostí, potvrzuje i známá sexuoložka a psychoterapeutka MUDr. Hana Fifková a jedním dechem dodává: „Na druhou stranu existuje mnoho žen, které právě v tomto období cítí intenzivní touhu a popisují vyšší vnímavost na sexuální podněty. Stejně tak existuje i mnoho mužů, pro které milování během menstruace představuje výjimečný zážitek.“

Někdo bude vyjmenovávat názory pro, jiný proti. Abychom to neprodlužovali, tak tady jsou!

Proč se vám to bude líbit?

Nemusíte čekat na konec menstruace a snažit se přebít neodbytné myšlenky na sex těmi na nákupní seznam, vaření, úklid, práci... Stejně to nejspíš nebude moc úspěšné.

Jde o „zakázané ovoce“, a to obvykle stejně chutná nejlépe.

Pohlavní orgány jsou mnohem více prokrvené, tedy citlivé. Některé ženy tak při „svých dnech“ snáze dosahují orgasmu.

Sex a následný orgasmus prý ulevují od menstruační bolesti, křečí a dokonce i od bolestí hlavy.

Kdy se sexu raději vyhnout

Důvody jsou veskrze dva. Tím prvním je estetičnost a hygiena. Pokud se vám už jen při té představě zvedá žaludek, nikdo a nic s vámi nehne.

Druhým „proti“ je zvýšené riziko nákazy. „Během menstruace je díky krvácející sliznici otevřená brána pro vstup jakékoli infekce do těla dokořán,“ varuje lékařka.

Na co je třeba myslet

Pokud už se pro sex během menstruace rozhodnete, je nezbytné dodržet několik pravidel. Hana Fifková nám prozradila, která to jsou.

  • Sex by měl být pro oba partnery příjemný, do milování během menstruace by se ani jeden z nich neměl kvůli tomu druhému nutit. Stud na straně ženy a nechuť na straně muže je třeba oboustranně respektovat.
  • Milování by nemělo bolet.
  • Nanejvýš důležité je dodržování hygienických podmínek - především kvůli již zmíněnému zvýšenému riziku infekce.
  • V tomto období je důležité se ještě víc chránit proti sexuálně přenosným nemocem, a to oboustranně - použití kondomu při souloži by mělo být automatické.
  • Stejně tak platí, že i během menstruace je možné otěhotnění, takže i v tomto období je třeba mít zajištěnou antikoncepci.
  • Je třeba počítat i s vyššími nároky na následnou hygienu - mnoho dvojic tento problém vyřeší tak, že se sexu během menstruace věnují v koupelně, ve vaně nebo ve sprše.

A co vy, nechaly byste se přemluvit?

Čtěte také:

Reklama