Slavíme Mezinárodní den zvířat, Mezinárodní den žen, Den matek a spoustu dalších. Ale víte, že svůj den D mají i zvířátka? 
 

Ano, je to tak. 4. října slavíme Světový den zvířat. Není to žádná novinka, tento den má již více než sedmdesátiletou tradici. Přesněji – poprvé jej vyhlásili ve Florencii v roce 1931 na památku patrona všech zvířat Františka z Assisi. Ten se proslavil tím, že se po celý život staral o opuštěná a nemocná zvířata, a zemřel 4. října roku 1226.

Určitě budete souhlasit s tím, že lidí, kteří nemají rádi zvířata, je málo. Většina z nás k nim má velmi kladný vztah a mnoho lidí nějaké zvířátko chová. Na vesnici je to celkem přirozená součást života, ale ve městech jsou podmínky pro chov zvířat poněkud omezené. A tak si městští lidé pořizují taková, která jim přinesou radost, zábavu, společnost a lásku. A přitom nebudou v domácích podmínkách zbytečně trpět.
 

Nejrozšířenější jsou psi a kočky. Jak by ne. Jsou to naši společníci již po celá tisíciletí a na společné žití s lidským přítelem jsou zvyklí.

Jenže chovat nějaké zvířátko, to neznamená jen si ho pořídit, vytvořit mu místo, kde má pelíšek, pravidelně ho venčit a každý den mu naplnit misku. Takové zvířátko má své specifické potřeby, které musíme respektovat. Jen tak si můžeme být jistí, že našemu čtyřnohému kamarádovi je u nás opravdu dobře a nic mu nechybí.

A tak jako u lidí – i u zvířat je kvalitní život založen především na kvalitní stravě. Zodpovědný a opravdu milující páníček se proto stará, aby jeho domácí chlupáček dostával do své misky jen to, co mu skutečně prospívá.

Pokud chcete mít jistotu, že svému psovi či kočičce dáváte správně vyváženou stravu, využijte nabídky firmy BONO. Vy i váš svěřenec tak budete mít zajištěnou vyváženou kombinaci všech živin, které jsou potřebné pro jeho zdraví.

 

Podrobně jsme o výrobcích BONO psali v TOMTO ČLÁNKU . Všechny výrobky určené pro vaše miláčky jsou opravdu kvalitní, plné vitaminů a mají pozitivní vliv například na kvalitu srsti, zdraví kloubů a kostí, na kondici a imunitu.

Celá výrobková řada BONO prošla kompletním redesignem obalů a kromě vzhledu jsou výrazně vylepšeny také receptury.

U suchého krmiva došlo nejenom ke změnám tvarů granulí, ale s přihlédnutím ke zdraví psů a koček byly tyto výrobky obohaceny o kalciové kosti pro správný vývoj kostí a zubů (Banket, Bono junior, Petty junior, Senior). Pro malá a trpasličí plemena bylo vyvinuto Bono mini s biotinem, který má výrazný vliv na kvalitu srsti. U Bono maxi jsou důležitou složkou chondroproteiny pro zdravé kloubní chrupavky. Taurin, jež působí příznivě na zdravý vývoj CNS a na správnou funkci svalů, zejména srdečního, se stal součástí granulované kočičí potravy Petty Mixu a Petty Complete mixu.

 

Ale zvířátka, to nejsou jen psi a kočky. Zvířat je na světě mnoho druhů a všechny mají právo na důstojný život.

Víte, že…..

Každý den na světě

·       nenávratně vyhyne až 6 volně žijících druhů zvířat díky systematickému ničení posledních zbytků přírody, obchodu se zvířaty a s částmi jejich těl, zabíjení pro zábavu…

·       statisíce zvířat jsou zabíjeny pro získání kožešiny, umírají v agónii v čelisťových pastích nebo je krutým způsobem ukončeno jejich živoření v malých klíckách kožešinových farem

·       umírá mnoho milionů zvířat pro průmyslovou výrobu masa - jejich život je v mnoha případech naplněn nekonečným utrpením - velkochovy, potlačování základních instinktů, špatné zacházení, umělá strava, mláďata oddělená od matek, genové manipulace, dlouhé transporty končící na jatkách…

·       v pokusných laboratořích a ve školách trpí a umírá velké množství zvířat, mnohdy zbytečně, velká většina pokusů nepřináší smysluplný užitek nebo je dělána v mnoha zbytečných opakováních

·       statisíce zvířat trpí a umírá pro zábavu nebo pohodlnost člověka - ilegální zápasy, bezcitná zábavná show, zanedbaní a odložení domácí miláčkové - to jsou součásti naší každodenní reality

 

      Tak to je smutný výčet závěrem, viďte? Ale i o těchto věcech je potřeba psát. Není dobré zavírat před nimi oči. Protože jen tak s tím můžeme něco dělat. My všichni. A že bychom měli. Zvířata si náš zájem, naši péči a naši ochranu přece zaslouží. Bez nich by byl život na naší planetě nudný, fádní a velmi, velmi smutný.