Čtenářka Pajda popsala několik příkladů zvířecích pomst. Zvlášť morčecí mne rozesmála. Člověk by kolikrát řekl, že ta zvířata myslí jako člověk. Díky Pajdo za Tvůj příspěvek. Velmi mne pobavil.

Začneme naším krásným pejskem.

Díky němu jsem pochopila, co znamená slovo „podvraťák“. Kdykoliv jsem vzala psy na procházku, tehdy čubička z jízdárny podstrčila čumák pod vraty a ječela. Podle všeho samé sprosťárny, protože mí psi sice šli vedle mě, ale viděla jsem, jak jim hrajou nervy. Ovšem když jsem jednoho krásného dne zapomněla zafixovat vysouvací vodítko, tak jsem byla svědkem pomsty přímo ukázkové. Náš menší a drzejší pes došel k tomu čumáku, důkladně si jej prohlédl (čumák se mezitím o kus povysunul, aby mohl lépe štěkat) a pak je - s velkým gustem - počúral.

Fenka nejprve ztuhla nad tou drzostí, ale pak se rozječela o to víc. A svoje nenávistné projevy rozšířila i na mě. Takže když jsem vystoupila z vlaku, začala fena doslova řvát a v době, kdy jsem docházela k vratům, už jenom sípala. Za týden už chraptěla, ale vytrvala. Vydrželo jí to celé dva roky...

Další krásný příklad pomsty jsem si vyslechla, když kamarád zdůvodňoval pozdní příchod do práce. „Za to může náš kocour!“ vykládal naštvaně vedoucí. Ovšem kocourek v tom byl nevinně. Kamarád jej v noci vyhodil z ložnice kvůli naprosté malichernosti, jakou je z pohledu šelmy kočkovité prokousnutý palec na noze majitele. Chudák kocourek se náhle, uprostřed lovu, ocitl sám na studené chodbě. Ale protože je kotě vynalézavé, zabavil se po svém. Našel boty, v botách tkaničky a ráno ležel na hromádce šňůrek od bot. Všechny boty (jak kamaráda, tak jeho dvou dětí) byly šněrovací a venku bylo -25 °C.

Poslední příklad sprosté pomsty  je naše morče. My totiž máme spoustu zvířat venku, ale morče kdysi bydlelo vevnitř, konkrétně v obýváku. A vždycky, když přišel manžel domů, šlo se „venčit“. Lítalo, kvikalo a otravovalo. Ve finále se dokonce naučilo odsunout počítačovou myš a vlézt si na její místo, jen aby je manžel drbal. Ovšem když se pustila televize, musel se hlodavec zabavit sám. A jednoho krásného dne vymyslel, co s tím. Ukecal manžela, aby jej pustil na sedací soupravu. A pak stačil jen okamžik, aby přes stůl proletěl chlupatý blesk a v morčecí tlamičce zmizelo tlačítko z dálkovky - samozřejmě na zapínání televize. Týden trvalo, než manžel dovezl novou dálkovku...a morče bylo spokojené a drbané. Dneska má manžel pro jistotu televizní kanály na svém monitoru a morče bydlí v králíkárně, kde terorizuje chovného samce králíka českého.

Pajda
Text nebyl redakčně upraven


Dnešní téma je:

Pomsta bude (byla) sladká!

  • Ublížil vám někdy někdo a vy jste mu to vrátila?
  • Plánujte nějakou pomstu?
  • Potřebujete se sladkou pomstou poradit?
  • Jaký to byl pocit? Dobrý, nebo špatný?
  • Litujete nějaké pomsty?
  • Nebo vám je msta cizí?
  • Věříte, že se vám msta, může vymstít?

Vše směřujte na

redakce@zena-in.cz

A jedna z vás získá úžasně dobrou bonboniéru ve tvaru srdce s pralinkami s náplní nugátovou a oříšky od Milky.

cokolada milka

Reklama