Ale musíte vědět, která.
Blíží se plesová sezona, jediný čas, kdy můžete oslnit v dlouhých šatech a kdy si můžete připadat jako hvězda.
Ano i vy můžete vypadat jako hollywoodská star, stačí si jen najít mezi nimi tu, která má podobné proporce. Buďte si jisté, že ani ony nejsou dokonalé, že také bojují s nepřízní přírody, ale na rozdíl od nás na to mají lidi. Mají stylisty a módní poradce, kteří dokáží rafinovaně zakrýt nedostatky a zdůraznit přednosti.

Pojďte se něco přiučit. Nechystáte se plesat? Nevadí, tato pravidla platí pro jakékoliv oblečení, ale na šatech se to přece jenom demonstruje nejlépe.
V jednom článku pochopitelně nestihneme probrat všechny typy postav, rozdělme si to na malý seriál po dvou a první díl věnujme těm oblejším.

V první řadě zapomeňte na to, že budete někdy vypadat jako nudle Uma Thurman, když máte oblé boky a bujné poprsí a vaše silueta připomíná spíš tvar kytary nebo přesýpacích hodin. Takové proporce, jako má třeba Catherine Zeta-Jones nebo Jennifer Lopez, budou pro vás tím nejlepším vzorem.


Pokud se tedy pyšníte podobnými křivkami, jste vskutku šťastná žena.  Přibíráte rovnoměrně a nesejde na tom, jestli máte přes boky a prsa devadesát nebo sto dvacet, jediné, o co se musíte postarat je, udržet si štíhlý pas.
Budou vám slušet jednoduché vypasované šaty s širokým dekoltem, od kolen mírně rozšířené. Docílíte ladné siluety mořské panny.
Jako jednomu z mála typů vám opravdu sedí korzety. Z vaší postavy vykouzlí erotický symbol, protože zdůrazní právě to, co je na vás tak neodolatelně ženské.
Vy byste se skvěle vyjímala v secesi nebo éře Diorova New Look, protože vaše proporce přesně odpovídají ideálu těchto let. Ale netrapte se, že už jsou pryč, vaše křivky budou v každé době patřit k těm nejobdivovanějším. A dobrá zpráva nekonec: v módě pro vás nastává šťastné období, vrací se zdůrazněné pasy.

Česká klasika - štíhlé tělo do pasu, ale široká spodní polovina těla. Tvar hrušky. Typicky slovanský nebo hispánský typ postavy jako má třeba Beyoncé 


Šaty s hlubokým dekoltem a od pasu zvolna se rozšiřující až na zem, z vás udělají Venuši. Ovšem že ne věstonickou. Nechte vyniknout svá ramena a štíhlé paže.
K tomu vám nelépe poslouží ramínka směřující za krk. Proporce dokonale vyrovná i lodičkový výstřih.
Ač to svádí, vyvarujte se korzetu. Docílíte sice vosího pasu, ale boky tím zbytečně zdůrazníte.

Tak co, milé ženy-in, našly jste?
Ne? Jste spíš maličká a drobná jako Salma Hayek, nebo dlouhé bidlo jako Gwyneth Paltrow?
Tak to si musíte počkat na příští pondělí, kdy vyjde další díl.