Díky tomu, že člověk poslouchá trápení druhých, má možnost se sám v obdobných životních situacích lépe rozhodnout. Ale nic se nemá přehánět. Své o tom ví čtenářka Eli.Emanuela...Také vrby potřebují vrbu. Přečtěte si zajímavý příspěvek čtenářky Eli.Emanuely...

Být vrbou má své výhody i nevýhody. Díky tomu, že se mi kamarádky svěřovaly se svými smutky a trápeními, seznámila jsem se s mnoha životními zkušenostmi. Díky tomu jsem uměla utrápené dušičce ukázat jiný pohled na věc, a nebo se sama lépe rozhodnout, když jsem se dostala do podobné situace.
Jenže nic se nemá přehánět. I vrba se potřebuje někdy někomu vypovídat. A pokud se kamarádky chtějí jen svěřovat a vás si nevyslechnou, je to špatně. Já toto naštěstí nezažila, ale setkala se s tím moje kamarádka, kterou jednostranné svěřování a doslova zahlcování problémy psychicky neskutečně vyčerpalo. Nakonec se s tou kamarádkou ani nedokázala vídat.
Ono totiž taky záleží na tom, s čím se svěřujete. Některé velké smutky a trápení není snadné unést a pomůže, když se člověk někomu svěří. Ale bohužel existují i lidé, kteří mají potřebu svěřit se se vším a všem. Setkala jsem se s tím kdysi na místním hřišti, kde byla skupinka maminek, které si na hřiště nepřišly pohrát s dětmi, ale vzájemně si velmi hlasitě zanadávat na své muže, jak jsou neschopní, pitomí, jak s ničím nepomůžou, dětí si nevšímají... A přitom jsem jejich tolik kritizované polovičky vídala, jak vedou starší dítko do školy, s mladším si staví bábovičky na písku, ... Kdoví, kde byla pravda, ale ony maminky měly vydatnou potřebu nadávat na všechny a na všechno, vzájemně se doslova předháněly, která je větší chudák. Takovéto svěřování mi není milé.
Sama se snažím svými trápeními příliš nezatěžovat ostatní. Vždyť každý máme svých starostí dost. Pomáhá mi vypsat se - hodit na papír vše, co mě trápí. Neskutečně se mi tím uleví, tíha ze mně spadne a já jsem schopna vidět problém i z jiného úhlu pohledu a třeba i najít dobré řešení. A jen s těmi největšími trápeními se svěřuji své vrbě, osobě, která mě dobře zná, umí mě vyslechnout, pohladit a pomoci, když to potřebuji. Tou vrbou je můj muž.

S přáním pěkného dne,
Eli.Emanuela

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 19.3.2013: Jste dobrá vrba?

  • garnierDostala jste se někdy v životě do situace vrby?
  • Co se přesně přihodilo?
  • A jak to dopadlo?
  • Má podle vás vrba vůbec šanci urovnat rozbitý vztah?

Své příběhy zasílejte na již notoricky známou e-mailovou adresu (viz níže). Jednu z přispěvatelek odměníme dětským šamponem Garnier Kids Zelené jablko. E-maily s příspěvky zasílejte nejpozději 19.3.2013 do 15.00 hodin a nezapomeňte v předmětu e-mailu uvést heslo: VRBA.

Reklama