Dobrý den,
tak mám pocit, že toto téma jste vybrali akorát pro mě, a tak bych se s vámi ráda podělila o své 3 životní příběhy, které se staly za těch 19 let, co pobývám na tomto světě.

1. I vlastní jazyk vás může zabít:
Tenkrát mi bylo asi 11 let a měla jsem bolavé dásně, takže jsem nemohla vůbec jíst. Paní doktorka mi nasadila silné prášky a já byla následkem toho všeho hodně zesláblá. Na to jsem ale nebrala ohled a ukecala rodiče, že chci s nimi jet bráškovi pro nové kolo. Nakonec jsem jela. V obchodě jsme vybírali kolo, pak už si nic nepamatuji. Probrala jsem se až na zemi a z bolavých dásní mi tekla krev. Dozvěděla jsem se, že jsem omdlela a zapadl mi jazyk. Naštěstí tam byl můj taťka a zapadlý jazyk mi vytáhl, a tím mi zachránil život. Prostě jsem měla štěstí v neštěstí.

2. Kam nemůže hlava, nastrčí ruku:
Chodila jsem do osmé třídy a náš tělocvikář byl zrovna na horách. Měli jsme jinou učitelku a proskakovali jsme kruhy hula hoop. Jenže já nebyla nikdy mistr na tělocvik, o ten kruh jsem zakopla, padla na něj a pode mnou zůstala moje levá ruka. Rodiče pro mě přijeli do školy a vezli mě do nemocnice na rentgen (ale i bez rentgenu bylo vidět, že ruka je zlomená). Bolest, kterou jsem cítila při cestě autem, byla strašná. Po rentgenu mi bylo řečeno, že musím zůstat v nemocnici a ruku mi budou rovnat pod narkózou. Měla jsem totiž v předloktí zlomené obě kosti (jednu „dobře" na zahojení, a tu druhou šroubovitě) a navíc jednu z kostí jsem měla zapíchnutou ve svalech - to byla příčina té šílené bolesti. Poslední, co si pamatuji, bylo, jak mi na sále sundávali zakrvácené obvazy (ty mi dal obvodní lékař, než jsem jela do nemocnice), protože kost propíchla cestou kůži a byla z toho ještě otevřená zlomenina.
Po probrání jsem zjistila, že mám na ruce sádru, a ta mi zůstala ještě dva měsíce. Po sundání sádry bylo nejhorší z rukou zase začít hýbat. Další velké překvapení mě čekalo, když mi přišly peníze od pojišťovny a zjistila jsem, že jsem za takovouhle zlomeninu nedostala o moc více než bráška za naštípnuté zápěstí.
Je to už 5 let a já si někdy musím na ruku dávat ortézu, protože při větší námaze mě vždycky bolí.

3. Vzpomínka na Itálii:
A na závěr něco veselejšího. Loni v září jsem jela se školou poprvé k moři a moc jsem se těšila. Pobyt byl úžasný. Jednou jsme jeli na kolech na výlet, a pak jsme zastavovali, jenže já si toho nějak nevšimla a nestačila jsem brzdit. Protože jsem nechtěla do nikoho vrazit, flákla" jsem sebou na zem a přitom si odřela obě kolena. Zbytek pobytu, včetně chození v plavkách, jsem absolvovala s velkými strupy na obou kolenou. Učitelé si ze mě ještě utahovali, jestli ta kolena jsou nová móda. Prostě jsem byla stále středem pozornosti. Z tohoto pobytu mi zůstala vzpomínka v podobě jizev, ale i tak na to ráda vzpomínám.

A co říci závěrem? Snad to, co všichni ví, že zdraví je jen jedno, a každý by si ho měl vážit.

Přeji hezký den.
Miroslava


Milá Miroslavo,
tak snad máte už to nejhorší za sebou, jak se říká: „Do třetice..."
Reklama