Léto pro mnohé z nás znamená i příchod grilovací sezóny. Grilování je jedním z nejoblíbenějších způsobů letní přípravy jídla. Někdo si vystačí s papírovými tácky a nejjednoduššími pomůckami, jiný chce stolovat stylově.

Grilovat se dá v podstatě kdekoliv, ať už jste majiteli rozlehlé zahrady, malé terásky v městském bytě nebo třeba na dovolené u chaty nebo chlalupy. Potřeba je jen gril, oheň a oblíbené potraviny, které plánujete upravovat. Existuje ale i spousta pomocníků, které grilování usnadní a následné stolování povýší na společenskou událost. Záleží na příležitosti. Někomu možná postačí papírové tácky a u k jídlu ruce, jiný by se rád blýsknul před hosty a připravil grilování na úrovni.

I když se jedná o venkovní barbecue s uvolněnou atmosférou, pro někoho je prezentace jídla stále velmi důležitá. Pro něj i obyčejný steak bude lépe vypadat na kvalitním porcelánu. Nová kolekce nádobí Urban Nature nabízí moderní kousky, v netradičních, ale zároveň velice jednoduchých tvarech. Ať už jsou to salátové mísy, misky na dipy nebo velké servírovací talíře třeba na grilované steaky.

Obracení horkých steaků můžete zvládnout obyčejnou vidličkou, ale s kleštěmi, pinzetou nebo obracečkou to bude ještě o něco jednodušší.

Pro méně náročné a ekologicky založené.

Další variantou nádobí vhodného ke grilování je řada z ekologické směsi plastu a bambusu v pastelových barvách. Bude ideálním společníkem pro ty, kterým křehký porcelán připadá nepraktický, ale vzhled grilovacích pomůcek a nádobí jim není lhostejný. Těm bude vyhovovat řada typicky letního nádobí, která obsahuje salátové mísy, misky, podnosy nebo nápojové kalíšky.

Foto: Luxurytable

Čtěte také:

Reklama