5a0433f7b83d3obrazek.pngSukně midi jsou už nějakou sezonu v kurzu, ale stále zůstávají v zajetí předsudků: Nelichotí postavě, zkracují nohy, postava je v nich utopená a kdesi cosi. Zapomeňte na to a přečtěte si pár následujících bodů, které vás dovedou k vytouženému cíli.
Co je vlastně midi?

Většina žen se myslí, že midi se vyznačuje „babskou“ délkou, která končí někde v polovině lýtek. Omyl. Pojmem „midi“ se nazývají všechny sukně, jejichž spodní lem končí v rozmezí od kolen až po kotníky. Takže midi má široké rozpětí a možností, jak vybrat tu nejlichotivější sukni s ohledem na výšku postavy, tvar lýtek, či celkové proporce, je více než dost.

Střih sukně ovlivňuje i její tvar.
Může být úzká, přiléhavá, zvonová, kolová, široká, nařasená. Netřeba zdůrazňovat, že každé postavě sluší něco jiného. Výjimky se jistě najdou, ale v krátkosti by se dalo shrnout, že postavám typu A a X budou slušet spíš sukně rozšířené a postavám typu Y zase sukně úzké.

Jste vysoká, nebo spíš malá?
Vysoké ženy mají i tentokrát výhodu, protože jim midi většinou sluší, ale ani žena menší postavy (pod 165cm) se nemusí delší sukně vzdát. I když to má s výběrem přece jen trochu složitější. Záleží hodně na proporcích. I malá žena může mít dlouhé nohy. V každém případě by si měla vybírat spíš délku těsně pod kolena, protože delší sukně by ji opticky „táhla“ k zemi.

Triky s barvami.
Když je sukně ve stejné, nebo podobné barvě jako ostatní oblečení, (včetně punčoch a bot) bude postava vypadat vyšší.
skirt.jpg
skirt1.jpgBoty aneb Podpatky jsou takřka nezbytností.
Ideální jsou kozačky, nebo lodičky s hluboce vykrojeným svrškem. Kotníčkové boty, polovysoké kozačky, balerínky, či polobotky jsou v tomto případě tabu. Byť by byly „sebetrendovější“.

Tvar nohou vs. délka sukně. I centimetry hrají roli.
Vyberte si takovou, která nekončí v nejširším místě vašich lýtek. Pokud není vaším záměrem je ještě více rozšířit a přidat si tak opticky pár kilogramů navíc. Určitě znáte nejlichotivější místo svých lýtek. Bývá to většinou to nejužší (těsně pod koleny), nebo nad kotníky, kde se lýtko zužuje.


Styling. S čím midi ne/nosit?
Nenoste dlouhé s dlouhým a široké s širokým.
Midi s dlouhým svetrem, nebo sakem vás doslova stáhne k zemi. To platí i v případě široké sukně s širokým vrchním dílem. Tato kombinace „zabije“ vaši siluetu a přidá vám na objemu.
Rozšířená midi vypadá nejlépe s přiléhavým, nebo „zakasaným“ vrchním dílem. Vynikne tak štíhlý pas.
Pokud jste štíhlá, bude pro vás skvělou volbou zkrácený „crop“ top.

Čtěte také:

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama