woman

Léto je roční období, které milují jak děti, tak dospělí. Děti se těší na prázdniny, dospělí na zaslouženou dovolenou.
Léto je čas, kdy většina z nás nabírá nové síly, dobíjíme pozitivní životní energii z dlouhých dní, více se věnujeme odpočinkovým a sportovním aktivitám. Záleží na každém z nás, zda dovolenou prolenošíme sluněním u rybníka, anebo adrenalinovými sporty.
Léto je čas migrace. Více času trávíme na cestách, města se vylidňují, cestujme za novými zážitky do přírody i do zahraničí.
Léto je ale i čas neúprosných veder, která nám vadí nejvíce asi v pracovních dnech, kdy se nemůžeme osvěžit v bazénu nebo skočit do jezera.

A tak si pomáháme jinak. Klimatizace je novodobou vymožeností, která nám zpříjemní parné letní dny v kanceláři, v kavárně s přáteli, na nákupech a se kterou se setkáme také při cestování - nejčastěji asi v autech, pak také v letadlech nebo autobusech.
Klimatizace je určitě dobrý služebník, ale její používání může mít svá úskalí. Někteří lidé mohou být na sterimarklimatizované prostředí citliví. Projevuje se to více vysušenou nosní sliznicí, která může svědět nebo pálit, což je docela nepříjemné.
Nos a nosní sliznice mají přitom velmi důležitou funkci - zvlhčují, ohřívají a čistí vdechovaný vzduch. Když je sliznice nosu vysušená a nos neprůchodný, nemohou plnit tyto základní fyziologické funkce. Proto je velmi důležitá správná péče o nos. Nosní hygiena je základem zdravého nosu.

Trend: každodenní nosní hygiena

sterimarV poslední době se stále více v péči o nosní sliznice užívá nasální aplikace vodného roztoku minerálních solí. Často se k tomuto účelu užívá mořská voda.
Blahodárné účinky mořské vody objevili naši předkové už tisíce let zpátky. Za pravdu jim jistě dá každý, kdo u moře byl. Přímořský čerstvý, vlhký vzduch, prosycený solí pozitivně působí na dýchací ústrojí. Mořská voda působí příznivě na nosní sliznici a na zachování její základní filtrovací funkce. Mořská voda je přírodní médium, které kromě solí a minerálů obsahuje také fytoplankton a zooplankton. Tyto mikroorganismy uvolňují do vody hormony, antibiotické a bakteriostatické látky, které mají antibiotické a antiseptické účinky. Zjednodušeně řečeno, působí jako přírodní antibiotika.

Koncentrace solí, minerálů a bakteriostatických látek je v mořské soli velmi vysoká, proto je ve fyziologických roztocích mořská voda naředěná tak, aby byla k nosní sliznici dostatečně šetrná a nedráždila ji. Fyziologický roztok znamená takovou koncentraci soli, která je pro lidské tělo přirozená. Jedním ze zástupců fyziologických mořských vod je produkt Stérimar. Je vhodný nejen v chladných měsících, kdy je zvýšené riziko rýmy, ale i v létě pro ty, kdo pracují nebo se více pohybují v prašném prostředí či v kanceláři, kde může být kvůli klimatizaci příliš suchý vzduch. Dětská varianta Stérimar Bebé je vhodná pro ty nejmenší, jimž pročistí nosíky a pomáhá je také naučit se smrkat.

Stérimar je zkrátka určen jak dospělým, tak dětem, pro každodenní nosní hygienu. Je určen všem těm, kteří chtějí o svůj nos pečovat šetrně, ale velmi účinně.

Nosní hygiena je návyk, který umožňuje sliznici nosu zůstat v perfektní kondici, podobně jako je právě čištění zubů nezbytné pro jejich zdraví. Čistý nos je totiž základem dobrého dýchání a zdravá nosní sliznice chrání organismus před vstupem infekčních organismů.

A to je opravdu potřeba - vždyť dospělý lidský nos přefiltruje každý den asi 10 000 litrů vzduchu!

Reklama