cl.jpg
Foto: Benedikt Renč

Desková hra je podle hudebníka pro všechny, kteří chtějí nad koronavirem psychicky zvítězit. Hráče čekají nástrahy, bláznivé úkoly a všelijaká překvapení. Smyslem všeho je ale hlavně tohoto otravného “Coviďáka” zahubit, a tak celý virus porazit. Hra je určena pro 2 až 8 hráčů ve věku od 12 let až po kohokoliv, kdo chce strach ze života přeměnit v radost z něj.

Nápad hru vytvořit dostal Ondřej v říjnu 2020. „Myšlenka na hru, ve které bych měl možnost definitivně porazit a vymýtit Covid, pramenila z bezmoci, která je cítit všude okolo nás. Je to velmi citlivé téma, a tak jsem svůj nápad a jeho záměr sdělil nejprve pár svým kamarádům, abych se ujistil, zda nevstupuju na příliš tenký led. Všichni do jednoho mi potvrdili, že by hra mohla působit jako odlehčení od čím dál těžší situace. Tak jsem se do toho pustil společně s Nikol Klevcovovou, která se podílela například na dalším covidovém projektu, na seriálu sKORO NA mizině režiséra Vladimíra Skórky, a jejíž tvůrčí myšlení pro tento projekt bylo jako dělané. Jelikož jsme chtěli, aby hra byla co nejlepší i ve svém ztvárnění, tak jsme na grafiku oslovili Honzu Mouchu a na ilustrace Přemka Ponáhlého,“ vysvětluje Brzobohatý.

Zatím se hra prodává v předprodeji a její fyzické uvedené na trh by mělo proběhnout v dubnu. Část výtěžku z prodeje poputuje také nadaci Krása pomoci.

O čem hra je?
V hře se můžete stát jak prezidentem USA, tak rumunskou zdravotní sestřičkou, čínským kadeřníkem či maďarskou uklízečkou. Záleží na tom, co si před začátkem hry vylosujete a jak šikovně dokážete celou pandemií prokličkovat až k samotnému vítězství, tedy k poražení Covidu-19! Váš plat i postavení bude přímo úměrné vašemu původu a zaměstnání. Budete tak mít výhody, kteří jiní protihráči nemají, ale i nevýhody, ze kterých mohou ostatní těžit.

Reklama