6450d837cde6eobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Dokonale čisté zrcadlo
I přesto, že vezmete čistý hadřík, máte na zrcadle šmouhy, a ne a ne se jich zbavit? Na to je jednoduchý trik, vezměte kávový filtr a použijte ho místo hadříku či papírové utěrky. Nemá totiž vlákna, takže vám na zrcadle nebudou zůstávat. Filtr se netrhá, tak se ho nemusíte bát vzít i na lesklé povrchy nábytku nebo baterie.

Zubní pasta na pomoc
Pasta na zuby nemusí být pomocníkem jen při čištění zubů. Vezměte ji i na zašlé fleky na nábytku, spálenou pánvičku nebo i na lesklé povrchy. Pastu pořádně rozetřete a doleštěte, povrchům dodá lesk. Berte si na pomoc tu bez mikroperliček. Funguje i na skvrny na oblečení. Vetřete do flíčku pastu a nechte působit cca 15 minut, následně vyperte tak, jak jste zvyklí.

Horká citronová šťáva
Kyselina citronová obsažená v citronu může také pomoci při úklidu, konkrétně s odstraněním rzi. Šťáva z citronu zahřejte, horkou ji potom naneste na rez, nechte působit několik minut a následně setřete. Postup můžete několikrát opakovat.

Čistý záchod pomocí eko domácího přípravku
Chemie do záchodu je nejen drahá, ale i neekologická. Dobrou zprávou je, že si můžete vyrobit vlastní – smíchejte jeden a půl hrnku jedlé sody, půl hrnku kyseliny citronové, lžíci vody a cca 50 kapek esenciálního oleje. Směs dejte do silikonových forem a nechte ztuhnout asi šest hodin. Tabletu potom vhoďte jednou za čas do mísy. Výsledkem je nejen čistý záchod, ale i voňavý.

Alobal do myčky
Máte problém s nelesklým nádobím a příbory? Zapomeňte na speciální leštidla, úplně vám postačí vzít trochu alobalu, udělat z něj kuličku a tu dát do myčky. Po umytí se budete divit, jak lesklé nádobí je. Levné, rychlé a šikovné, že?

Univerzální čistič na vše
Čisticí přípravky jsou dražší a dražší, tak proč si doma nevytvořit vlastní, který ušetří vaši peněženku? Smíchejte bílý ocet s vodou v poměru 1:3 a naplňte jí rozprašovač. Přidejte vonnou esenci pro ovonění a použijte jako běžný čistič – do koupelny, kuchyně, ale i na nábytek nebo na podlahu.

Zdroj: Mall, Tik Tok @perfekcionistkaeliska, drevostavby

Čtěte také: