Čtenářka Lissey má doma kus chlapa, který dvakrát do roka lehne a umírá. A právě nyní čeká, že se to zase objeví. Milá Lissey, děkuji Vám za příspěvek, ale neberte to jeho stonání na lehkou váhu. Dobře to znám, přežít první případ kombinace ptačí a prasečí chřipky není jen tak…

„Co mi to jééé!! Co mi to jenom jéé! Tohle už není samo sebou, tohle už se nedá zlehčovat ani přehlížet!! Už dva dny po sobě taková horečka (37,7)! Co to je za nemoc!!“ Tak takhle úpí asi tak dvakrát do roka můj manžel. Opravdu. Přitom je to chlap, který nosí uniformu a je v nejlepších letech. Když byly u nás na jihu Čech povodně, neváhal, vzal lano a šel pomáhat stavět hráze a vynášet lidi, prostě pomáhat. Není to žádná bačkora, ale jak dostane rýmu, nebo nedej bože kašel, tak to je jiná!!

Jeho virus je nejzákeřnější, jeho choroba nejúpornější. Já a děti jsme nastydlé, na něj útočí nové, děsně zmutované viry. Mě škrábe v krku, ale on má stafylostreptojánevímco koka. Prostě děs. Hrabe ve sto let starém domácím lékaři, kterého mám po babičce jen tak na památku.

Hledá na netu nejnovější typy a rady jak na nachlazení (pokud jeho nemoc pouhým nachlazením vůbec je). No hotovo. Klasický případ toho, na co my, holky děláme vtipy.. mužská rýmička, mužské stonáníčko. Nemůže si prostě pomoci. Ulehne, kouká do stropu a čeká, kdy se mu přitíží, kdy se objeví nějaké nové, dosud nevídaní symptomy.

Ono to pokaždé naštěstí trvá jen tak tři, čtyři dny, ale celkem to stojí za to. Pak se ráno probudí bez teploty, bez škrábání v krku a bez bolesti hlavy a úlevně nám všem oznámí, že je to pryč, že teda tentokrát ho to zas nedostalo, že zas vyvázl.

Tak ho s dcerou pochválíme, že je pašák a kus chlapa. Ono se trošku pokaždé uleví i nám. Za prvé, že to skuteně nebylo nic vážného a za druhé, že už nemusím vařit litry čaje a podávat léky. 

Naposledy marodil v dubnu, tak čekám každým dnem na to, kdy zas přijde z práce, půjde rovnou do skříně pro teploměr a tajemným, zastřeným hlasem mi oznámí, že na něj něco hrozného leze... co to jenom může být za nemoc, co to jenom jééé?! (takhle uprostřed chřipkové epidemie).

Ošetřovatelka Lissey. 


Pečujete a hlídáte zdraví svého partnera?

  • Nutíte ho chodit k lékaři?
  • Musíte ho objednávat na preventivní prohlídky?
  • Dohlížíte na to, aby bral léky?
  • Podceňuje s chlapskými řečmi na rtech příznaky nemocí?
  • Nebo je to hypochondr, který sám lékaře obtěžuje?
  • Nechá si do svých nemocí mluvit?
  • Trápí vás, že s ním nehnete?

Své příběhy, úvahy, nářky i popis komického mužského chování směřujte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

Slibuji, že se vší vážností ve tváři se nebudu ničemu smát ani posmívat a že jedné z vás za příspěvek pošlu odměnu. Voucher na 500 Kč do internetové lékárny www.lekarna.cz. Kdo to bude, zveřejním dnes v 16 hodin…

Reklama