shutterstock-1682521351.jpg

Foto: Shutterstock

Trápí vás pár nežádoucích záhybů těla nebo kil navíc? Než si začnete cokoli vyčítat, je dobré vědět, že poslední dvě nebo tři kila se shazují velmi těžko i při každodenním tréninku. Vůbec to tedy není tím, že na sobě nemakáte. Přitom od vysněné pevné postavy už vás možná dělí jen to správné stahovací prádlo.
 
Pořizují si ho ženy, které čeká nějaká důležitá akce a berou si na sebe přiléhavé šaty, ale velmi často se po něm shání také budoucí nevěsty nebo čerstvé maminky pro stáhnutí povoleného bříška po porodu. Tento typ prádla je dnes už tak hezký, pohodlný a designově propracovaný, že je velmi snadné si na něj zvyknout a s chutí ho chtít nosit každý den.

Při nošení stahovacího prádla byste neměli mít pocit sevření. Tvarovací prádlo by mělo být pohodlné za každých okolností. Je tedy důležité si pořídit správnou velikost, aby vás nikde nic netlačilo.

FosctoJet.jpg

Bonprix, 429 Kč / Triola, 599 Kč / Astratex, 423 Kč
Foto: Se souhlasem Bonprix, Triola, Astratex

Existuje mnoho typů stahovacího prádla a každý je zaměřen na jinou část těla. Nejoblíbenější jsou kalhotky s vysokým pasem, které zploští problematickou část břicha. Kalhotky s delšími nohavičkami zase zeštíhlí silnější stehna a zformují zadeček. Pro vytvarování boků, pasu a bříška jsou zase populární stahovací pásy.

„Velmi oblíbené jsou také kompletní stahovací šaty, které dokáží vyřešit v podstatě všechny problematické partie najednou a krásně vytvarují postavu. Zároveň totiž uhladí kůži, ale třeba i švy spodního prádla, které pak pod upnutými šaty neprosvítá,“ přidává svůj tip brafitterka Zdeňka Sahulová.

Skvělým pomocníkem pak mohou být také stahující punčochové kalhoty nebo legíny. Často mají push-up efekt, díky kterému nadzvednou hýždě a viditelně zploští bříško.

FotowJet.jpgBonprix, 629 Kč / Zalando, 550 Kč / Astratex, 1 349 Kč
Foto: Se souhlasem Bonprix, Zalando, Astratex

Zadáno pro muže

Výhody stahovacího prádla už si mohou užít i muži. Existují například stahovací trička a nátělníky. V tělové barvě jsou skvělou volbou pod společenskou košili. V sekci pánské stahovací prádlo však nechybí třeba ani stahovací boxerky, které zeštíhlí břicho a zpevní boky a zadek.

Zdroje: Autorka článku, Tiskové materiály Astratex, Who What Wear, brafitterka Zdeňka Sahulová, idnes

Reklama