Opar. Toto slovo je hrozbou pro ty, kteří jím trpí a není to jen zdravotní zádrhel, ale také kosmetický problém. Když se udělá na rtu, rozhodně nezůstává u malého projevu, o bolestivosti ani nemluvě. Příčinou vzniku oparu je infekce virem herpes simplex, který může být v těle neaktivně skryt i delší dobu, dokud ho neaktivuje „spouštěcí mechanismus“. To je většinou až ve chvíli, kdy je lidský organizmus oslaben. Může to být období stresu, únavy, hormonálních změn, nemoci, ale i působení chladu, UV záření a poranění. Výzkumy prokázaly, že až 80 % populace je nosičem tohoto viru, ale jen 20 % z nás trpí pravidelným výskytem oparu. Účinnou prevencí vzniku oparu může být eliminace faktoru, který opar vyvolává. Pokud nelze spouštěč eliminovat, je užitečné připravit se na boj s oparem a zareagovat včas. Přinášíme vám volně prodejný lék ERAZABAN, který začíná působit již v nejrannější fázi oparu, brání množení viru a výrazně zkracuje dobu léčby oparu.

oparPrvní příznaky vznikajícího oparu lze pocítit ještě před tím, než se známky oparu viditelně objeví na kůži. Obvykle se jedná o pocity brnění, pálení nebo svědění. Zde je velice důležitá rychlá reakce. Je proto dobré mít ERAZABAN při ruce a aplikovat krém v okamžiku, kdy pocítíme první příznaky.

Účinky Erazabanu:

  • obsahuje účinnou látku dokosanol. Dokosanol je specifický v tom, že vytváří kolem zdravé buňky ochranný obal, a tak znemožňuje viru, aby pronikl dovnitř buňky.
  • začíná účinkovat v časných stádiích oparu – posiluje ochrannou vrstvu zdravých buněk a chrání je před napadením virem
  • zkracuje dobu hojení oparu
  • zmírňuje nepříjemné pocity: štípání, bolest, svědění a pálení
  • vhodný i pro těhotné a kojící ženy

Přípravek Erazaban je dostupný v lékárně a doporučená cena je 203,-.  Ve vybraných lékárnách za akční cenu 139 Kč.

opar

Povinná informace:

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Léčivou látkou volně prodejnému přípravku k vnějšímu užití Erazaban 10 % krém je docosanol.