Paní Veronika (37) pracovala jako vedoucí personálního oddělení ve významné nadnárodní společnosti. Po několika letech se rozhodla zaměstnavatele vyměnit, ale ve výpovědní lhůtě zjistila, že je těhotná… První dítě tak porodila jako nezaměstnaná a zůstala na mateřské dovolené. Po prvním miminku následovalo druhé a dva roky na to třetí. Dnes je Veronika na mateřské dovolené už šestým rokem. Měla štěstí – v průběhu péče o děti ji kontaktovala řada potenciálních zaměstnavatelů, ale u každého narazila na stejný problém – chtěli zaměstnance na hlavní pracovní poměr.

 

  

Nakonec přišla nabídka od společnosti LMC, která sice zpočátku také byla na hlavní pracovní poměr, ale v průběhu pohovorů Veronika zjistila, že je opět těhotná. Čekala, že plánovaná spolupráce na této skutečnosti ztroskotá. Jaké bylo její překvapení, když se jí ředitel společnosti nejprve zeptal na termín porodu, a protože byl později než dokončení plánovaného projektu, nabídl Veronice externí projektovou spolupráci.

 

Projekt úspěšně dokončila a se společností udržuje externí kontakt dodnes. Veronika mezitím stihla odrodit dvě děti, se svým zaměstnavatelem je průběžně v kontaktu prostřednictvím e-mailu a telefonu, v případě potřeby se se svými kolegy potkává na schůzkách a spolupráci si nemůže vynachválit. I po skončení poslední mateřské dovolené plánuje pracovat externě.

 

Dětem a rodině se totiž chce věnovat dle svých maximálních možností, a to jí externí práce umožňuje. Po zkušenostech, které Veronika s hledáním vhodného zaměstnání má, ji mrzí, že většina zaměstnavatelů klade takový důraz na trvalou fyzickou přítomnost zaměstnance v kanceláři.

 

I externí práce má v případě Veroniky svá specifika – péče o děti a domácnost, tedy první směna, přechází plynule do noční směny u počítače.

Soutěž: Ve kterém roce měl premiéru seriál Chalupáři? 

Pokud byste se dnes Veroniky zeptali, jak by hledala nové zaměstnání, bez váhání řekne, že již jen prostřednictvím internetu (např. www.prace.cz). V internetu totiž vidí podstatné usnadnění práce při hledání alternativních možností spojení rodiny a zaměstnání.

Reklama