Čtenářka setury nám posílá nejen příspěvek, ale také dvě videa pro pobavení. Děkujeme.

Přeji hezký den

Módní trend se změní, když model viděný na přehlídkových molech nosí po delší době v Kotěhůlkách i stará Blažková. A trendy nemusí být pouze v oblasti odívání. Takový trend jakým je bláznivá jízda na kolečkových bruslích není jen záležitost mladších ročníků. Zaujaly mě maminky v parku jak sviští cestičkami s kočárky. Na nohou brusle a ladnými pohyby se přemisťují rychlostí blesku z náměstí přes park až ke hřišti. Je to velká změna, před 50 lety maminky kráčely co noha nohu mine. Jedno děťátko v kočárku, druhé vedly za ruku. Dnes má maminka sportovní kočárek a na hlavě ochrannou přilbu. Je rychlá jako závodní kůň a taky tolik vydrží. Moderní matka má fyzičku, vypracované svaly a mrštnost leoparda. Navíc je chytrá, umí se pohybovat v džungli plné nástrah a nezřídka ještě přitom studovat vysokou školu. Nechybí jim elán a mají spoustu zájmů od sbírání receptů po kvantovou fyziku. 

Všichni se nějak více snaží být aktivní a platí to i pro zvířecí říši. Mám pejska pouliční směsku, k životu mu stačila miska s papáním a míček na hraní. Celý den poskakoval na zahradě, aportoval klacíček a vyhříval se na sluníčku. Teď je pro zvířátka nespočet soutěží a zájem je obrovský. Šanci mají nejenom čistokrevné rasy ale i splácaniny z různých dvorků a to je dobře. Byli jsme na pejskiádě a možná byste byli překvapeni, jaká byla účast a zájem. Je to asi tím, že se neselektuje a nikdo není dopředu odrazen, že nemá šanci. Užije se plno legrace a naváže hodně nových přátelství. 

Co se týká aktivit pro seniory, tak jsem uvítala, že se i starším lidem vychází vstříc a mohou se věnovat různým koníčkům a navštěvovat kroužky. Starosta města zajistil množství zájmových akcí, kde si každý může vybrat podle svého gusta. Tuhle jsem slyšela paní jak říkala: „s angličtinou jsem začala v 62 letech a mám spoustu dalších plánů“. Je to frajerka a člověka to takříkajíc nakopne něco dělat. A abych se vrátila k těm bruslím, vyzkoušela jsem to taky. Bohužel tady neplatí, že když se jednou naučíte jezdit na kole, umíte to pořád. Přece jen tu nejsou dvě kola, ale na každé brusli mám čtyři a je to náročnější. Naposledy jsem jezdila na bruslích před mnoha lety a teď jsem se regulerně rozplácla jak dlouhá tak široká, tedy spíš široká. Ale stejně mě to neodradilo a těším se na bláznivou jízdu. S vervou starý Blažkový navlékám chrániče kolen a jedůůů...

setury

P.S. necháváte pejska samotného doma a myslíte si, že kňučí steskem po Vás? Může to být i takhle, podívejte se na video

 a ještě jedno video s pejskem, přeji vám hezký den a celý víkend

________________

Děkuji setury. Za příspěvek, za videa, prostě za všechno… :)
Přeji pěkný víkend
Saša

Reklama