Bel nature Bio odličovací tampony - 100% certifikované BIO vatové tampony

62502a773c157obrazek.png


62502a583ba7cobrazek.pngBel nature odličovací tampony jsou vyrobeny ze 100% certifikované organické bavlny, při jejíž výrobě nejsou použity žádné chemikálie. Díky tomu jsou vhodné i pro velmi citlivou pokožku. Eliminují vznik alergií. 

BIO bavlna použitá k výrobě těchto odličovacích tamponů se v přírodě bez problémů a snadno rozloží, a tak je můžete klidně třídit i do kontejneru určených pro kompost. Protože tampony mají navíc certifikát GOST, který zajištuje ekologické pěstování bavlníku, jehož produkce je nejen šetrná k životnímu prostředí, ale je také zdravotně nezávadná.

Při výrobě tamponů Bel nature je tím pádem kontrolována i etika práce, to znamená, že na bavlněných plantážích nepracují děti, maximální pracovní doba dělníků a dělnic je omezená na čtyřicet osm hodin týdně a práci na plantážích odpovídá také normovaná odměna.

625028d6ed135obrazek.pngSám obal tamponu Bel nature je k tomu všemu vyroben z recyklovaných vláken, takže vzniká z materiálu, které jsou už v oběhu. To dělá ze značky Bel lídra trhu. Odličovací vatové tampony byly kdysi symbolem plýtvání, nyní jsou však díky Bel nature krokem k udržitelné budoucnosti péče o naši pleť.
 
62502aa87cdc7obrazek.pngUdržitelnost oslavuje i Den Země

Bel nature odličovací tampony jednozračně souzní s udržitelností a citlivým přístupem k naší planetě a jejím zdrojům. Ovšem téma udržitelnosti je důležité globálně a k tomu se pojí i mezinárdní svátek Den země. Připomínáme si ho každý rok 22. dubna v podobě oslav a různých informačních a vzdělávacích akcí zaměřených na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Myšlenka slavit Den Země se zrodila v roce 1969 v hlavě mírového aktivisty Johna McConnella. Ten tuto svoji myšlenku poprvé představil na konferenci UNESCO konané v americkém San Franciscu. Původně pro tuto oslavu navrhoval datum 21. března, tedy počátek jara, nakonec ale byl Den Země stanoven na 22. dubna.

Poprvé se Den Země slavil v roce 1970 pouze v USA, a to především na školách. Účast byla vysoká, odhaduje se, že se do akce zapojilo až 20 milionů mladých Američanů. V roce 1971 se záštity nad akcí ujala OSN, další země včetně Československa se připojily až v roce 1990. Den Země se tak stal největším sekulárním svátkem světa.

62502949ba6e7obrazek.png

Od roku 1990 je 22. duben jako světový svátek životního prostředí slaven i u nás. Jeho význam spočívá v tom, že umožňuje skutečně každému přispět k péči o životní prostředí v místním, celostátním a současně celosvětovém kontextu. Umožňuje spojit síly široké veřejnosti a představitelů politické i ekonomické moci ve jménu ochrany přírody a životního prostředí.

Zdroje: Wikipedie - Den Země, Den ZeměKdy se slaví Den Země

Reklama