„Mohu upřímně říct, že jsem sama na sebe nazlobená, že jsem vydržela celých dlouhých pět let ve vztahu s chlapem, který se o mně nikdy a před nikým veřejně nezmínit. Stala se ze mě „paní Colombová”, holka, která pro toho druhého vlastně neznamenala vůbec nic, a to mě ještě teď, rok po tom, co jsem od Ivana odešla, láme srdce,” říká na úvod Martina.
coles.jpg
Foto: Shutterstock

Přestože vztah s Ivanem začal na pracovišti a nebylo ani jednomu první měsíce komfortní ukazovat se společně na veřejnosti, časem Martina doufala, že se to změní. Oba si po půl roce vyznali lásku a začali se bavit o společné budoucnosti. Ale…

„Vlastně mi vůbec nepřišlo divné, že jezdí pravidelně na víkendy s přáteli nebo na měsíční dovolenou do hor, z čeho vznikaly krásné fotky sdílené na sociální sítě, a naopak z romantických cest se mnou nepublikoval nikdy nic,” vypráví Martina a vzpomíná dál: „A nakonec mi téměř tři roky nepřišla také divné to, že nikoho z jeho blízkých kamarádů, natož rodiny, neznám. Byla jsem zkrátka zamilovaná a pořád si říkala - to přijde, je to chlap, ten potřebuje čas.”

„To nejhorší, co se mi ve vztahu s Ivanem stalo, bylo to, že jsem ztratila samu sebe. Svoji osobnost, sebevědomí i odvážné životní plány. Stala se ze mě čekanka, hospodyňka, tak trošku služka a ta, co pro toho druhého veřejně vůbec neexistuje.”

V Martině se pere doteď mnoho věcí - dodnes nechápe, proč tomu tak bylo a už vůbec ne, proč nějaký čas Ivan za vztah s ní bojoval. „Když jsem se konečně odhodlala rozejít se, koukal na mě Ivan jako opařenej. Proč se chci prý rozejít? Vždyť se máme tak hezky, říkal. Nejsi „paní Colombová”, ubezpečoval mě. A prý si své soukromí střeží,” říká Martina a dodává: „Tehdy jsem váhala a opravdu přemýšlela, že to ustojím a s Ivanem zůstanu. Můj terapeut mě naštěstí na takový průběh připravil, a tak jsem mu se zlomeným srdcem i duší, nakonec dala sbohem.”

Ze svého bývalého partnera se Martina dostává doteď. Přesto se snaží jít dál, nedávat si jejich vztah za vinu a najít opět důvěru v muže a fakt, že jí někdo bude mít rád opravdově, a také veřejně. 

Také si přečtěte: