O tom se přesvědčil syn naší čtenářky s nickem Maryene. Jeho slečna, dnes už bývalá měla psa, který ho miloval. Když odjela na dovolenou, svěřila ho osobě, která ho neuhlídala a psa srazilo auto. O jeho osudu se dozvíte z tohoto příspěvku

Hezký den všem.

 Měli jsme kokršpaněla, kterého jsme si brávali s sebou, pokud jsme jeli na dovolenou k rodičům. Když jsme chtěli jet někam jinam, byl vždycky problém kam s ním. Naše kočička s námi na dovolenou také nejezdí. Když nejsme doma, sousedka dostane klíče od domu a mimo jiné krmí i kočku.

Já sama jinou zkušenost s dovolenou se zvířaty nemám. Ale můj syn ano. Měl krásného ridgbeacka a všechno se točilo kolem něho. Možná i proto, že se svojí přítelkyní neměl dítě, rozuměl jejich Aresek i lidské řeči. A když na dovolenou, jedině s ním. Loni se se svojí dívkou rozešli a nastal problém. Pes zůstal u své paničky, protože už ho měla před jejich seznámením. Pejsek byl však zvyklý za ty dlouhé roky spíš na svého pána. Tesknili jeden po druhém a poprvé jsem slyšela o tom, že i pes může mít deprese.

Letos poprvé odjela jeho paní na dovolenou sama, jen se svým novým přítelem. Pejsek zůstal doma a o jeho osudu jsme se dozvěděli, až ho v sobotu srazilo auto. Hledalo ho hodně lidí a nakonec ho nějaká zcela neznámá žena naložila do svého auta a odvezla do bezpečí. Už je po operaci a jeho noha je vylepšena kusem železa a několika hřebíky. 

pes

V době prázdnin a vysvědčení určitě hodně dětí dostane za odměnu  nějaké to zvířátko. Rodiče by ale měli velmi dobře zvažovat, jak a kdo se o ně postará, když nebude nikdo doma a jestli budou ochotni platit například psí hotel nebo ho brát s sebou.

Maryene

Milá Maryene, ještěže to dopadlo alespoň takhle.

Text nebyl redakčně upraven

Jak to máte se zvířaty o dovolené vy, milé ženy-in?

Berete je s sebou?

  • Jak zabezpečujete psa nebo kočku v autě? Cestovala jste s nimi někdy vlakem, nebo autobusem? S jakými zkušenostmi?
  • „Dovolenkujete“ raději bez nich? Už jste někdy využila služeb psích hotelů? Byla jste spokojená? Doporučila byste je, nebo před nimi spíš varovala?
  • A co třeba s rybičkami, hadem, nebo pavouky? Máte někoho, kdo se o ně po čas vaší dovolené postará, nebo prostě nikam nejedete?
  • Samostatnou kapitolou budou domácí zvířata, která chováte pro užitek. Ani ta přece nemůžete ponechat svému osudu. Někdo je musí krmit, napájet, a občas na ně dohlédnout? Máte k tomuto účelu spolehlivou osobu, která vás zastoupí, nebo se kvůli zvířectvu dovolené zříkáte?I vaše názory, příhody a rady uvítáme
  • Aby ženy, které zvířata nevlastní, nezůstávaly stranou, můžou se nám svěřit s tím, jestli jim nějaké zvíře dovolenou zkazilo, nebo naopak zpestřilo.
  • Přivezly jste si dokonce nějaké zvíře domů?
  • Máte nějakou veselou příhodu se zvířetem, či zvířaty na dovolené?

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete těšit vy?

Záměrně jsem vybrala „neutrální“ dárek, který by mohl uspokojit každou z vás. Domácí bylinář od nakladatelství IKAR

kniha

Reklama