Dokonalé obočí by mělo být výsadou každé ženy. Nejde pouze o dokonalé vytrhání, ale tam, kde nestačila příroda, si prostě občas musí člověk dopomoci sám. Tak je to i u základního kamene naší tváře, a tím je právě obočí.

Již minule jste si mohla přečíst, jak si správně nakreslit perfektní oční linku, která sluší každé ženě, dnes jsem se rozhodla zaměřit se s vizážistkou Hanoa Moa na problémovou část, a tou je jednoznačně obočí. Když už se nám podaří ho relativně hezky vytrhat, následuje další krok, a to je dotvarování obočí. Tedy alespoň u většiny z nás, které máme buď špatnou barvu, nebo nám chloupky někde chybí, či jenom chceme dodat obočí ten správný tvar.

Jak ale správně domalovat obočí, abychom nevypadaly jako odstrašující případy, které jste mohly nalézt v článku o dokonalém obočí, nám poradí vizážistka Hanka.

1

2

Jelikož mé obočí není zcela ideální, potřebuje vždy upravit a trochu dodat barvy, každý den si ho dokresluji. Abych se dozvěděla, kde dělám největší chyby, Hanka mi řekla, ať si nejdříve dokreslím obočí sama. Předložila přede mne paletu očních stínů, a mohla jsem začít „kouzlit“. Byla jsem na svůj výtvor opět celkem hrdá, myslela jsem si, že se mi to povedlo, omyl! Jak jsem již zmiňovala, mé obočí by mělo být rovnějšího rázu, protože mám oválný obličej, podle Hanky si ho kreslím moc kulaté, což je samozřejmě špatně.

3

4
Které obočí dokreslovala vizážistka, asi není třeba zmiňovat :-)

Abych viděla, jaký tvar je pro mě ten pravý, Hanka mi dokreslila svou profesionální ručkou obočí na druhé straně. Z očních stínů použila asi tři různé barvy. Když jsem si ho kreslila já, sáhla jsem pouze po tmavší hnědé barvě, o které jsem usoudila, že musí být ta pravá. Bylo mi prozrazeno, že taková barva je na mě moc tmavá a že raději mám používat spíše světlejší tóny. Ač obočí dokreslené vizážistkou je úplně jiné, dost se mi líbí, ale zvládnu si ho sama takhle krásně vytvarovat?

Odpověď na tuto otázku naleznete na další stránce.


5

Následovala opět zkouška mé dovednosti, která teď spočívala v tom, že jsem si měla dokreslit původní obočí na tvar, který mi Hanka ukázala na mém pravém obočí.

7

Trvalo mi to celkem dlouho, vážně jsem se snažila co nejvíce napodobit vizážistky předlohu, ale stejně tak dokonale se mi to nepovedlo. Tak mi následně Hanka řekla, kde jsem dělala chybu. Stále mám totiž zažitý kulatý tvar a ukázala mi, jak si správně vyměřit rovnější linie za pomoci přiložením štětečku, který mi přesně ukáže, kde by obočí mělo začínat, kde by měl být rovnější tvar, a kde končit.

9

Pak jsem tedy dokončila za malé pomoci Hanky i druhé obočí a bylo hotovo, ale ještě budu chvilku dokreslování cvičit. Musím uznat, že jsem si myslela, že jako sama sobě vizážistkou jsem celkem úspěšná a už to mám v ruce, ale speciálně u obočí jsem tedy pěkně pohořela. Proto doporučuji všem, pokud stále bojujete s obočím, zajděte raději k odbornici na slovo vzaté a nechte si poradit, výsledek pak vážně stojí za to.

11

Ač krásně dokreslené obočí dodá tváří ten správný šmrnc a není třeba již žádných velkých úprav, můžete jít klidně nenalíčená, ale já jsem se ještě trošku „vytunila“ pudrem, linkou a řasenkou. :-)

Měla jsem na vizážistku Hanku připravených opět pár otázek, které mě k tomuto tématu zajímaly:

Hani, slyšela jsem, že obočí by se nemělo trhat od vrchu, je to pravda?
Je to pravda, nikdy netrháme obočí ze shora! S přibývajícím věkem ubývá obočí právě z vrchu, takže postupem času bys nemusela mít taky žádné obočí. Navíc vršek dodává obočí přirozený tvar, který bychom měly respektovat.

Kde dělají ženy největší chybu při úpravě obočí?
Největší a taky zásadní chybou je, že si obočí většina žen trhá u kořene nosu moc tenké. To obočí by mělo být v prvních dvou třetinách nejsilnější a mělo by se začít zužovat v té poslední třetině. V této části vlastně obočí směřuje už dolů.
Další chybou, kterou ženy dělají, je, že si celkově obočí trhají příliš tenké. Ono pak přidává tomu oku objem, takže pak vypadají víčka, že jsou těžší. Což je hodně velká chyba!

Jak poznám ideální barvu, když si chci dokreslit obočí?
Obočí by vždy mělo korespondovat s barvou odrostů, ale je docela módní dobarvovat do tónu vlasu, například zrzky mohou použít cihlové tóny.

Jak je lepší dobarvovat obočí? Tužkou, speciální řasenkou, nebo stíny?
Záleží na tom, jaké máš obočí. Pokud máš obočí, které má opravdu dobrý tvar, tak ti úplně postačí třeba gelová řasenka. Pokud je třeba obočí někde dokreslit, tak samotná řasenka nestačí. Ty potřebuješ dokreslit chybějící chloupky přímo na kůži, a k tomu ta řasenka není ideální. V tomhle případě je vhodná fixa nebo právě oční stíny. Já osobně mám nejraději stíny, jelikož nikdy nepoužívám pouze jednu barvu, ale kombinuji třeba tři odstíny.

Malá rada na závěr, až si dokreslíte obočí, je dobré ho lehce zafixovat.  K tomu vám postačí obyčejný lak na vlasy, díky kterému obočí bude držet tvar a nebude se „ježit“ do všech světových stran.

A jak jste na tom vy? Děláte si obočí sama, nebo chodíte k odbornici?

Čtěte také:

Reklama